Hormon sonuçlarım lh 8.19 fsh 5.19 estradi̇ol 27.32 prolakti̇n 8.19 i̇nsül

 • Hormon sonuçlarım LH 8.19 FSH 5.19 ESTRADİOL 27.32 PROLAKTİN 8.19 İNSÜLİN 5.19 TSH 0.063 2ay önceki hormon testimde TSH 37 idi. Size sormak istediğim TSH değerim neden 2 ayda bu kadar düştü ve hormon sonuçlarım normalmi? Bu sonuçlara göre PKOS muyum? Bana ne gibi bir tedavi uygulanması gerekli. Eşimin spermleri normalse bu bulgulara göre çocuk sahibi olmamda bir engel varmı? Pkos belirtilerinde Kıllanmam, kilo alımım, sivilcelenmem yok. belirtilerim saç dökülmesi, göbek şişliği ve adet gecikmes

 • Doktor Cevabı:

  Eğer herhangi bir ilaç kullanmadıysanız bir önceki tsh tahlilinizin yanlış olma ihtimali çok fazla. pkos tanısı hastanın muayenesi ve bazı diğer laboratuvar sonuçlarının birlikte değerlendirilmesi ile koyulur. jinekolojik muayene esnasında yapılan ultrasonografi de çok önemlidir. çocuk olması için başka testler de ihitiyaç vardır.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam günaydın bana vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. Bir ilaç kullanmamıştım sanırım yanlış tahlil yapıldı. Peki tsh 0.068 olmasının sebebi nedir? Hormon sonuçlarım anladığım kadarıyla normal ultrasyonda doktorum solda 6 sağda 9 kist görmüştü bir sonraki gidişimde kistler yok olmuş d1:18mm d2:23 mm olan yummurta görüldü çatlatma iğnesi vuruldu, yumurtamın 1i çatladı 10 gün sonra adet gördüm. Bebek sahibi olmak istiyorum... Şimdi ne gibi bir tedavi uygulanacak.

 • Doktor Cevabı:

  Tsh testi doğru ise hipertiroidi olabilir. bunun da tedavi edilmesi gerekir. doktorunuzun yaptiği tedaviye ben karişmak istemem. 8undan sonraki tedavinizi onunla tartişmaniz gerekir. 8en size ne tedavi yapiyor bilmiyorum.

  tarihinde cevapladı.
 • Teşekkür ederim hocam, kadın hastalıkları doktorumla haftaya cumartesi randevum var eşimim sperm sonuçlarıyla beraber hormon testimi kontrol edecekti. Vakit kaybı olmaması sebebiyle TSH değerim için bugün dahiliye uzmanına görünmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu yapıyorum yoksa kadın doğum doktorumla beraber mi hareket etmeliyim?

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x