Hormon değerlerim: tsh 6.95 , t32.77 , t4 1.21 ,anti tpo 1300 anti tg 723.

  • hormon değerlerim: tsh 6.95 , t32.77 , t4 1.21 ,anti tpo 1300 anti tg 723. yaşım 34. 2 sene bebek düşünmedik. 1 sene hamile kalamayınca jinekologum bu tetkikleri istedi.sonuçları görünce ankara/ist.&#39a gitmemin benim için uygun olacağını söyledi. durumum çok mu kötü?jinekologla görüşeceğim ama tiroid açısından size danışmak istiyorum.ne zaman anne olabilirim? ya da olamayacak mıyım?

  • Doktor Cevabı:

    Fulya hanım, sizde hoshimoto tiroiditi denen hastalık söz konusu. tiroid beziniz yeterince hormon üretemiyor. bu nedenle sürekli tiroid hormonu içeren ilaclar kullanmalısınız. tiroid değerleriniz süratle normale döner ve gebelik için sorun ortadan kalkar. endişelenmeyin. geçmiş olsun...

    tarihinde cevapladı.
  • hocam sağolun önerinizi okuduktan sonra hemen yanımızdaki hastaneye geçtim. dr levotiron 100 verdi..sabah çeyrek aç karna içilecek. şimdi evdeyim.sormak istediğim şu:ben adet düzensizliği için bu ara günde 2 adet farlutal da kullanıyorum. ikisi bir arada kullanılabilir mi?yoksa farlutalı bırakayım mı? ayrıca levotron her gün aynı saatte alınması greken birilaç mıdır? çok sağolun.

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x