Hocam; sol memedeki 7 mm kitle sebebi ile biyopsi yaptırdım ve fibroadenom

  • Hocam; sol memedeki 7 mm kitle sebebi ile biyopsi yaptırdım ve fibroadenom olduğu ortaya çıktı. Ayrıca her iki memedende sıkınca sıvı da geliyordu. Ancak bu sabah sol memeyi sıkınca kanla karışık bir sıvı geldiğini gördüm endişelenmeli miyim.daha önce süt rengi gelirdi. Yaptırdığım biyopsiden kaynaklanıyor olabilir mi?Ayrıca bugün ağrılarım da var. Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.İyi Çalışmalar

  • Makalenizi okudum hocam; güya bilinçli olduğumu düşünerek iki doktora birden göründüm ve biri ist.önde gelen araştırma hastanelerinden biriydi.aynı yanıtı alınca biyopsi yaptırmalıyım diye düşündüm. en büyük hatam radyoloji uzmanına görünmemem oldu sanırım.Hocam; biyopsi yaptırmadan önce de dönem dönem ağrılarım olurdu.Sanki bir bebeği emzirme döneminde yaşanılan ağrılar gibi...bir şişkinlik tabiri caizse her an patlayacak,içinden birşeyler akar gibi.peki bunun kanama ile bir ilgisi var mı?

  • Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Ayşegül Özdemir

    Azer hanım, meme ağrısının açıklamaları var tabii ama ne sizden alınan kitle ile bir ilişkisi var ne de meme başı akıntısıyla. zaten kadınların kolayca ameliyata razı edilmesinin başlıca nedeni ağrıyı şüpheli bir "işaret" sanmaları! memenizde kitle bulununca siz ister istemez onun varlığını memenizin ağrısı ile ilişkilendirdiniz. öyle olmadığını ve ağrının şüpheli bir belirti olmadığını artık biliyorsunuz. dolayısıyla ağrıya dikkat etmemeye çalışın. gelebilirseniz nedenlerini değerlendiririz.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x