Hocam oğlum 19 yaşında.doğumsal kalp hastası (ççvr+asd+vsd+ps+ağır ty) 2 y

 • Hocam Oğlum 19 yaşında.Doğumsal kalp hastası (ÇÇVR+ASD+VSD+PS+ağır TY) 2 yaşında Sol BT şant,3 yaşında Sağ BT şant,15 yaşnda Sağ BT şant yapıldı.Şuanda kalp yetmezliği ve ritm bozukluğu mevcut.Karnında sıvı birikiyor. Desal tb1x1.Aldactone tb2x1,Cardarone tb2x1,Aspirin1x1.5,Digoxin1x1/2 ve Levatron tb1/2+1/4aç kulanıyor. Sorum; Ritm bozukluğu nasıl düzeltilebilir?..Bir kaç kez holter takıldı devam ediyormuş.Son 5ay içinde 3 kez yoğun bakıma alındı.Başka ameliyat şansı var mı? Saygılarımla

 • Doktor Cevabı:

  Oğlunuzun durumunu e-mail ile değerlendirmek doğru değil. takip eden kardiyologuna danışmanız iyi olur.

  tarihinde cevapladı.
 • Çok teşekkür ederim hocam.Zaten oğlum Çukurova Üniversitesi Balcalı hastanesinde Prof.Dr.Nazan Özbarlas hocamın takibinde ama her zaman da hocama ulaşmak mümkün olamıyor.. Daha önce 13 yıl Hacettepede takip edildi.(2shuntı sol ve sağ bt) yapıldı.Hatta isim benzerliğide olabilir! oradaki hocamızın adı da Alpay ÇELİKER di.Daha sonra Ankara Gazi Hastanesinde 3 yıl takip edildi..Sağ BT(Prf.Dr.Velit Halit)Gazi de yapıldı.Tekrar zaman ayırdığınız için teşekkür eder saygılarımı sunarım.Kolay gelsin.

 • Doktor Cevabı:

  Alpay hoca arkadaşım olur. kendisi acıbadem maslak hastanesine geldi kendisiyle yazışırsanız, size daha yardımcı olur.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam ilginize gerçekten çok teşekkür ederim.Alpay hocam belki hatırlamayabilir!.Aradan epey zaman geçti,artık istanbula geldiğimizde hem ziyaret ederiz,hem görüşürüz..Çünkü çok emekleri var..En azından böyle uzun süre takip ettikleri bir hastasını uzun aradan sonra görmeleri kendilerini çok mutlu eder sanırım.hocam size sorum daha olacak. hiç böyle doğuştan karışık anamoli grubunu içeren hastanız var mı? Varsa onların durumu ne aşamada,şayet gerekirse 4.cü şantı olma şansı varmı? saygılarımla.

 • Doktor Cevabı:

  O konuda deneyimim yok. size yanıltıcı birşey söylemek istemem.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x