Hocam merhabalar, 3 ay 4 günlük bir erkek bebeğim var, anne sütü alıyor, an

  • Hocam Merhabalar, 3 ay 4 günlük bir erkek bebeğim var, anne sütü alıyor, ancak 2-3 saate bir ortalama 6-7 dakika emiyor. Doğum kilosu 2,900 , şu anki kilosu 5,300, boyu 57 cm, Bu ay toplamda 350 gram almış. Hocam emmesinin böyle olması, bir ayda 350 gram almış olması sizce nasıl bir durum. Yorum ve değerlendirmenizi bekliyorum. Saygılar sunarım.

  • Hocam bilginiz için teşekkürler, 3 AY 4 GÜNLÜK bebeğimin, bu ay 350 gram almış olması çok canımı sıktı, ortalama sizinde cevaplarınızda okudum 15-20 gram günlük kilo almış olması lazım yazıyor , o zaman aylık 600 gram yapıyor , benim bebeğimde 350 gram alınca panik yaptım . değerlendirme yaparken toplamda alınan kiloya göre mi değerlendirme yapıyorsunuz hocam ? Doğum kilosu, 2900 , doğum boyu 50. şimdi ****, şimdiki boyu 57. son ay aldığı kilo 350 gram. SAYGLARIMLA

  • Doktor Cevabı:

    Değerlendirme yaparken daha çok aya göre ve cinsiyete göre gelişime dair türk çocukları için yapılmış olan istatistiksel verilere dayanarak yorum yapıyoruz. son ay 350 gr artmış olması alarme edici bir durum olmasına karşın bebeğin ayına göre kilosunun doğal oluşu bizleri kaygıdan uzak tutuyor. aylık boy ve kilo ölçümlerine devam edin lütfen.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x