Hocam merhabalar 14 nisanda kürtaj (ex olduğundan)oldum. 9 mayıs ve 6 hazir

 • Hocam merhabalar 14 nisanda kürtaj (ex olduğundan)oldum. 9 mayıs ve 6 haziranda regl oldum. 6 temmuz da ise 3 gün süren kahverengimsi geldi ve kesildi Bugünde yine aynı şekilde leke geldi kesildi. Bu arada 6 temmuz da kasıkta ve belde ağrılarım vardı. Test yaptırmadım hamile olabilirmiyim hocam. Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  merhaba! böyle bir durumda kanda gebelik testi yaptırmanız çok uygun olacak ve ona göre karar verilecektir.çok geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam kanda gebelik testi bugün yaptırdım. Sonuç. 40.78 çıktı. ne yapmalıyım.bu arada kahverengi akıntı devam etmektedir.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba! gebelik testiniz pozitif çıkmakla beraber düşük seviyede gelmiş. beraberinde kahverengi akıntınızın olması düşük riskini gösteriyor. 3 gün sonra gebelik testinizi tekrar edin. sağlıklı bir gebelikte , 3 günde bir rakamsal değer 2 katına çıkar. buu katlama olmaz ,hele rakamsal değer düşerse düşük yaptığınız anlamına gelir. dinlenin, kabız kalmayın, cinsel ilişkide bulunmayın. progestan adlı ilaçtan(200 mgr) günde 2 adet alın. ama işin doğrusu kadın doğumcunuzla birlikte yol haritanızı çizmek olacaktır. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x