Hocam merhaba.şu anda 23 aylık olan oğluma 7 ay önce beyin sapında tümör ol

 • hocam merhaba.şu anda 23 aylık olan oğluma 7 ay önce beyin sapında tümör olduğu teşhisi kondu. tümörün cinsinin medüllablastom 4.derece olduğunu ögrendik.ameliyattan sonra enfeksiyondan dolayı agır menenjit geçirdi.3 aydan uzun bir süre yoğun bakımda kaldı.oğlum yürüyemez,konuşamaz ve göremediği söylendi.şu anda kemoterapi almakta.3. kürü aldı.bugünlerde 4.kürü alacak.sizce yapılabilecek herhangi bir cerrahi müdahale olabilirmi.oglumun yaşam şansı nedir.yardımcı olursanız sevinirim.teş.ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Geçmiş olsun. beyin sapında sıkıntı olduğu zaman geri dönüşü güçtür. beynin su dolanım yollarında problem olunca kolay menenjit olur. tedavi sonrası sekellerin tedavisine devam ediliyor zannederim. destek tedavisine devamı iyi olur. saygılar

  tarihinde cevapladı.
 • Tekrar merhaba hacam.evet şu anda çoçuğum kemoterapi almakta.en son 19.01.2011 deki mr ında solda kist oluştugu ve beynin çeşitli yerlerinde de küçük küçük kistlerin olduğu doktorumuzca söylendi.tedavi ye devam ediyoruz ama kesin bir sonuç alamıyoruz.evet hastalığın zorluğu hakkında bilgim var ama olaya duygusal bakıyoruz.

 • Doktor Cevabı:

  Tedaviye devam, önemli olan eldeki uygulanacakların yapılması. kendiniz içinde destek alısanız yararlı olur

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x