Hocam merhaba, patolojik sonuçlarım; mi̇de:en büyüğü 0,5 en küçüğü 0,2cm. k

 • Hocam merhaba, patolojik sonuçlarım; MİDE:en büyüğü 0,5 en küçüğü 0,2cm. kirli beyaz 4 adet doku.-T4P2K- HİSTOPATOLOJİK **** metaplazi ve oveoler epitel hiperplazisi gösteren antral mukoza, Hel.Bacter(-).Displazi saptanmamıştır.Hafif derecede gland kaybı gözlenmiştir. Ö**** biri 0,2cm çapta kirli beyaz renkte 2 adet doku-T2P1K- HİSTOPATOLOJİK TANI: intestinal metaplazi ile karakterli oksinokardiyak skuamöz mukoza (özefagogastrik bileşke), özefagus kodlu endoskopik biyopsi.Hocam bu endoskopi haziran 2011 de Gazi Hastanesi-Ankara'dayapıldı.Ağustos 2011 den beri bu üçüncü endoskopim, takip oluyorum, daha önceki iki endoskopide hafif-orta derecede displazi,atrofi, çıkmıştı (ama başka bir hastanede yapılmıştı)ayrıca Şubat 2011 den beri günde bir Protonex, günde iki kez Cytotec ve Denol, gün aşırı da Evicap kullanmaktayım.İlaçları kullanmaya devam etmeli miyim?Durumuma ilişkin görüşlerinizi rica ediyorum. İyi çalışmalar.

 • Doktor Cevabı:

  Endoskopi raporunda ne vardı? yakınmalarınız nedir?

  tarihinde cevapladı.
 • hocam, patoloji sonucumu size yazmıştım. Endoskopi sonucum ise şöyleydi; Ö****ümeni, mukoza rengi ve görünümü normal.Özofagogastrit mukozal bileşkede gastrik pililerin bitim noktasından hemen proksimalde 2-3mm, kolumnar epitele ait ultra short gement kolumnar epitel ? uyumlu görünüm izlendi, bx alındı. Kardiya: Mukoza normal. **** ve damar yapıları normal. **** ve plilerin görünüm normal. **** görünümde. Antrum: Mukoza benekli hiperemik görünümde, yer yer erozyone nodüler alanlar izlendi, bx ler alındı. **** ****:Normal. TANI: Barret, LES Disfonksiyonu, Antral Gastrit. Hocam bu sonuçlar çok mu kötü, 2-3mm lik alandan bahsedilen nedir kötü bir oluşum mu..? İlk endoskopim, ağustos 2010'da yapılmıştı, o zaman yemek borumun sonunda bir yanma şikayeti ile doktorra başvurmuştum.şu an ise çok şükür herhangi bir yakınmam yok. Saygılar.

 • Doktor Cevabı:

  Gastroözofageal reflü hastalığı buna bağlı özofajit mevcut. patolojide barret tesbit edilememiş tedavileri takiben endoskopi tekrarı gerekir

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x