Hocam merhaba. 3 gün önce hapşururken belim birden tutuldu kaldı. ilk gün ç

 • hocam merhaba. 3 gün önce hapşururken belim birden tutuldu kaldı. ilk gün çok ağrıyordu ve yürürken acı çekiyordum. sonra kas gevşetici hap ve krem kullanmaya başladım. biraz daha rahatladım ama yine ağrı var ve eğilemiyorum yaşam kalitemi olumsuz etkiliyor bu durum. hareketlerim çok yavaş ve kısıtlı. iş yerinde de otururken zorlanıyorum. gece yatarken rahatım ama yürürken ağrı tekrar artıyor. yarın bir FTR uzmanına başvuracağım. sizce ok olumsuz bir durum olabilir mi? teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Pınar hanım, kas ağrısı ya da faset eklemlerinin zorlanması olabilir. eklem ağrılarının geçmesi için grekerise 20 güne kadar süre tanımak gerekir. kas ağrılarının geçmesini hızlandırmak için 3-4 günden sonra egzersizlere başlamak gerekir.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam merhaba. Size 1 ay önce belimin ağrısıyla ilgili sorduğum sorudan sonra FTR uzmanına gittim. Kendisi fiziki bir kontrol yapmadı ancak film istedi ve filmler temiz çıktı. Basit bir kas ağrısı olduğunu söyledi ve ilaç verdi.Kullandım ve durumum daha iyi oldu. Ama hala belimin sol tarafında ve kemiğimde ağrı var. Rahat oturamıyorum. Fazla eşya taşıyaımyorum. Siz bu ağrılar 20 gün sürer demiştiniz ama 1 ay oldu. Sizce ne yapmalıyım? Tekrar FTR uzmanına gitmeli miyim? Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Pınar hanım, yeni bel ağrılarına tam tanı konursa, tekrarlama ve kronikleşme olasılığı daha az oluyor. tam tanı hikaye, görüntüleme ve muayene ile mümkün olur. tekrar değerlendirilmeniz gerekiyor.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x