Hocam merhaba, 2 gün önce kriptik tonsillit denen boğaz hastalığına yakalan

  • hocam merhaba, 2 gün önce kriptik tonsillit denen boğaz hastalığına yakalandığımı öğrendim. 2 gündür ateşim 38 C nin altına inmedi sayılır. haftasonu olduğu için muayene de olamadım fakat gittiğim hastanenin acil servisinde iecillin 800000 novalgin amp. ve andorex sprey ile erasef tablet önerildi. ilaçları cuma gecesinden beri kullanıyorum,fakat elde tutulur bir gelişme yok.. acaba henüz birşey söylemek için çok mu erken? teşekkürler iyi calısmalar..

  • Doktor Cevabı:

    Can bey, olayın şu ana kadar - gerçi kronoloji pek uymuyor hikayenize ama- kontrole girmesi gerekirdi. olay yanlış değerlendirilmiş bir eb virusu olabilir diye düşündürüyor. bir mono test ve eb capsit antijeni tetkiki yaptırtmanızı ve cbc tetkikini de buna eklemenizi öneririm. esen kalın

    tarihinde cevapladı.
  • kendimi açıklayamamısım sanırım bende biraz, affola.. şöyle anlatayım: 29 mart cuma günü başladı rahatsızlığım aynı günün gecesinde acil servise gittim,orada yapılanlar sonucu pratisyen hekim bana bu teşhisi koydu. ardından dediğim gibi 10 adet iecillin 800.000 ve novalgin amp. yazdı..iğnelerimi vurdurmak için cumartesi ve pazar günü sabah akşam aynı servise gittim. doktor tekrar muayene etti ve hastalığın gerileme yerine sanki bir adım ilerlediğini söyledi. bugun bir kbb uzmanına gidicem tekrar. çeşitli endişelerim var Ismail Bey, ateşim bugun 37-38C arasında seyretsede.eb virüsü ciddi bir durum aslında söylediklerinizi değerlendiricem.. çok teşekkür ederim iyi çalısmalar dilerim..

Bu soruya oy verin :

.
x