Hocam meraba.6 aylık bir oğlu var.başının arkası çık terliyor.öyleki neyin

 • hocam meraba.6 aylık bir oğlu var.başının arkası çık terliyor.Öyleki neyin üzerine yatırmışsan kaldırdığında ıslanmış oluyor.Sizce neden kaynaklanıyor olabilir.Bir hastalık belirtisi değildir inş.Böyle olunca kendide huzursuz oluyor ve uyanıyor bende kuru birşeyler koyuyorum başına.Yanıtlarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederi.İyi çalışmalar.

 • Doktor Cevabı:

  Bahsettiğiniz şikayetlerin en sık sebeblerinden biri yetersiz d vitamini alımı ve kansizlık olup size sağlık ocağınızdan verilmiş olması gereken 3 damla devit 3 ve 9 damla kan damlasını hergün kulanıyorsanız ve buna rağmen bahsetiğiniz şikayetleri varsa bir hekime başvurmanızda fayda var.

  tarihinde cevapladı.
 • hocam merhaba.Öncelikle cevabınız için tşk.ler.Bebeğime 2 haftalıktan beri devit 3 kullanıyorduk.1.5 ay önce rahatsızlandı (idrar yollarından)Kilo kaybetti.İştahı kesildiği için dr.devit 3 ü kesti ve polivite başladı.Polivit tede d vitamini var ama acaba yeterli mi gelmiyor.Kan sayımı yapılmıştı değerler (HCT 33.8,GRA%21,LYM%71,LYM#5.5,PLT584,HCT 33.8,HGB 12.2)bu değerlere göre kan damlası gerekli midir?Gerekliyse ne kadar süreyle devam edilmeli?Bir de polivit yerine tekrar devit 3 mü kullanmalıyım?İlgisi var mı bilmiyorum ama kafasındaki bu terleme devit 3 ü bıraktıktan sonra başladı.Bu sadece bir tesadüf mü yoksa...?İyi günler diliyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba. vermiş olduğunuz kan tahlili sonuçlarına göre kansızlığı yok.ancak raşitizm yönünden değerlendirilmesinde fayda var.çocuğunuzu bir hekimin görmesi faydalı olur. saygılar....

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x