Hocam iyi günler,görüşemedik uzun süredir,iyisinizdir umarım,bizim oğlumuz

 • hocam iyi günler,görüşemedik uzun süredir,iyisinizdir umarım,bizim oğlumuz ateşten sonra iyi çok şükür,yalnız o ateşli dönemde başka ilaçlar kullandığımız için reflü ilaçlarını vermedik,fazla olmasın midesine dokunmasın diye,daha sonra yani ateşi düşünce baktık çocuk iyi kusması bayağı az,vermeyelim dedik.şu anda reflü için ilaç vermiyoruz.doğru mu yapıyoruz acaba,ilaçsız da düzelir mi kendiliğinden...2 yaşına doğru geçer demiştiniz ya,sanki biraz düzelmeye başladı.teşekkürler.görüşmek üzere..

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, kusmalarının azalmasına sevindim.ilaçları keserek diyetle devam edin.protein ağırlıklı diyet uygulayın.benim gözlemlerim 2yaşına kadar büyük bir çoğunlukta tamamen bitmekte çok az bir kısmı 3 yaşa kadar devam edebiliyor.ama sizin çocuğunuzda 2 yaşa kadar biteceğini umuyorum kusmaların azalması bunu gösteriyor.tekrar görüşmek dileğiyle.

  tarihinde cevapladı.
 • cevabınız için çok teşekkür ederim,protein ağırlıklı derken,nasıl besleyelim,ne verelim ve ne vermeyelim,bunu dile getirdiğiniz için çok teşekkürler..aklıma takılıyordu.burda kendi dr.umuza sormuştuk önceden,sadece portakal dokunabilir belki demişti.aydınlatırsanız çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.iyi akşamlar...

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, çikolata,asitli ve gazlı içecek, vermeyin,kola,portakal suyu vb.prot ağırlıklı derken et ve et ürünleri,kuru bakliyatın prot. oranı yüksektir.prot.li yiyecekler özafagus alt sfinkter basıncını artırır geri kaçışı engeller.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x