Hocam iyi günler, ben 06/03/2009 da köşe tümörü ve 25/08/2009 tarihinde de

  • Hocam iyi günler, ben 06/03/2009 da köşe tümörü ve 25/08/2009 tarihinde de omurilik t5 ve t6 tümör ameliyatı oldum.sağ bacağımda polio sekeliyim.sol bacağımda güç kaybı var ameliyat olma ma rağmen hala güç kaybı geçmedi.doktorlar tam bilgi vermiyorlar.sizce bu geçici mi?Bisiklet 5 km. kullanıyorum ama yürümede 100m. de yoruluyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi günler dilerim.

  • Doktor Cevabı:

    Emir bey sizin öncelikle detaylı olarak incelenmeniz lazım hem kafa içinde hemde spinal kanalda tümör varsa sizde nörofibromatozis tip 1 olabilir. bu durumu açığa çıkarmak için tüm spinal kolon(servikal torakal ve lomber kontrastlı) ve kontrastlı kranial mr ve çıkarılan tümörden de bir takım genetik incelemeler gerekir.

    tarihinde cevapladı.
  • Hocam cevap yazdığınız için öncelikle teşekkür ederim.Ankara Gazi Ünv. Tıp. ta nörofibromatozis tip 1 teşhisi kondu.tüm spinal ve beyin MR 'ı çekildi.Ameliyatları da oldum.benim sorunum bacaktaki güç kaybı bu durum ne zaman düzelir.Dokuz eylülde Ortapedi prof.dr.görüştüm MR ı götürdüm bunu beyin cerrahı bilir dedi.Beni ameliyat eden hoca çok iyi başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.ama bence hastaya bilgi fazla vermiyorlar.sadece zaman diyorlar .Başarılar dilerim....

Bu soruya oy verin :

.
x