Hocam iyi aksamlar saygılar kasım ayında sol bartholin ameliyatı oldum mars

 • hocam iyi aksamlar saygılar kasım ayında sol bartholin ameliyatı oldum marsipü yöntemiyle ancak suan yine şişlik olustu ve oraya baktıgımda dikilen cep gibi yer kaybolmuş sanırım kapandı ve içi tekrar doldu ve şişti mi sırınga yla cekiliyormuş birde bezler tamamen alınıyormuş ne yapmalıyım bu sürekli tekrarlıcak mı inanın psikoljimi etkiliyor. yardımlarınızı bekliyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba! çok geçmiş olsun, bartholin kist ve apseleri sık tekrarlama eyilimindedir ve nadir olmayarak ta çift taraflı olabilir. bir tarafta bitip diğer tarafta başlayabilir. size önerim tam olarak şiştiğinde doktorunuza gidin; kisti çıkarmayı denemenizde fayda var. çok geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • sagolun hocam ilginiz için peki ödem oldu dedi doktorum neden olur ki bu şişlik ödemden dolayı arada iniyor

 • Doktor Cevabı:

  Tekrar merhaba! kadın dış genital bölgesi , çok hassasdır. bu tür müdahalalerden sonraki iyileşme süreci içinde bile uzunca bir süre şiş kalır. bol su için, tuzlu gıda tüketmeyin, uzun süre ayakta kalmayın, akşam yatarken kalçanızın altına yastık koyarak hafif yükselmesini sağlayın, apranax türü ağrı kesicilerin aynı zamanda ödem azaltıcı etkisi vardır unutmayın kullanabilirsiniz. i̇yi günler.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x