Hocam akşamları göğsümde belli aralıklarla hissettiğim kalp atışı, baloncuk

 • Hocam akşamları göğsümde belli aralıklarla hissettiğim kalp atışı, baloncuk patlaması benzeri hislerle doktora gittim. Ama bu hisler sadece akşamları oluyor. Ritm holteri sonucu ritim bozukluğu, gün içersinde 3000 kez fazla atış olduğu söylendi. İlaç tedavisine başlıcaz. Ciddi bir durum mu bu sizce. Ve ayrıca akşam ortaya çıkan hisler bununla mı alakalıdır. Ki bu his dışında hiçbir şikayetim yok. Dahiliyenin yaptığı tüm araştırmalar da sorun yok. Ne tavsiye edersiniz. Tşk ( yaş 33)

 • Doktor Cevabı:

  Sayın jale demir, bahsettiğiniz yakınmalar ekstrasistol den kaynaklanan yakınmalar benziyor, ancak ekg nizi (veya holter ekg'yi) görmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz. ekstrasistoller sağlıklı kişilerde de görülebilir, geceleri olması da bunun dolaylı bir işaretidir. bazı durumlarda kısa süreli ilaç tedavisi gerekebilir. kullanılacak ilacın süresi ve çeşidi hakkında; sizi muayene edip sorumluluğunuzu üstlenen bir hekim olmadığım için önerilerde bulunmam doğru olmaz. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam,öncelikle zaman ayırıp bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ki hekimimin teşhisi de ekstrasistol olaraktı. Anlamadığım birşey ki neden gündüz hiçbir şikayet olamayıp akşamları ve özellikle yatış pozisyonunda göğsümde atış hissi ortaya çıkıyor. Ayrıca Academic Hospital'e bizzat gelip sonuçlarımı size göstermek ve değerli fikirlerinizi öğrenmek isterim. İstediğimiz hekim için randevu almak mümkündür herhalde?

 • Doktor Cevabı:

  Jale hanım merhaba, kalp atışlarımızı (ekstrasistoller de dahil) geceleri veya istirahatte daha fazla hissetmemizin nedeni algımızla ilgilidir. gündüz başka şeylerle (iş, vb) meşgulken kalp atışlarının farkına varmamız daha düşük olasılıktır (ciddi hastalıklarda bu kural bozulur elbette !). academic hospital da elbette arzu ettiğiniz hekime görünebilirsiniz. 0216 444 **** den istediğiniz randevuyu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x