Hocam 6 yaşındaki çocuğuma eeg çekildi, 3 hz jeneralize dalga aktivitesi gö

 • hocam 6 yaşındaki çocuğuma eeg çekildi, 3 HZ jeneralize dalga aktivitesi gözlendi, sol temporalden başladığı şüphesi uyansada tipik abans olarak kabul edilebilir yazıyor. sol temporaldan başladığı ne anlama gelir? cevaplarsanız çok sevinirim. şimdiden sonsuz teşekkürlerimle.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, beynin sol kulak arkasina gelen bolgesi. beyin mrg cekildi mi? cocuk norolojisinden takip edilmelisiniz. en az 2 yil ilac tedavisi almali. muayene ve degerlendirme isterseniz 4445888'den randevu alabilirsiniz

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam bizden beyin mrg istenilmedi, absans nöbeti denildi ve 2 gün önce Depakin şurup 200 ml sabah akşam başlanıldı, sizce beyin mrg kesin çekilmelimidir? Herhangi bi kitleden şüphenilebilrimi bu durumda? eeg raporundaki o cümle beni çok endişelendirdi cevaplarsanız çok sevinirim sonsuz teşekkürlerimle..

 • Doktor Cevabı:

  Normalde absansta mrg gerekmez ben de sol temporal başlayan dediği için yine de mrg ile bakmak emin olmak gerekir diye düşünüyorum. en sagliklisi yüz yüze eegyi de görüp konuşmak dilerseniz randevu alabilirsiniz.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x