Her sabah uyandığımda boğazlarımda yanma oluyor ve bu canımı yıkıyor.pulset

 • her sabah uyandığımda boğazlarımda yanma oluyor ve bu canımı yıkıyor.pulset-pando kullanıyorum ama yine de yanma hissi geçmiyor.franjitte var onun etkisi olur mu?

 • Doktor Cevabı:

  Boğazdaki yanma hissi genellikle farenjite bağlı olur. boğazı tahriş edebilecek herşey bu durumu yaratabilir. kuru hava, sık geçirilen enfeksiyonlar, asit tahrişi, reflü, kronik sinüzit, burun tıkanıklığı, gece horlama vb brçok sebep sayabililiriz. kullandığınız ilaçlar midede asiti azaltan ilaçlar, eğer asite bağlı reflü larenjti var ise işe yarayacaktır, yoksa başka bir neden aramak gerekecek. hekiminizin yorumu ne oldu ?

  tarihinde cevapladı.
 • hocam doktorum reflü olduğunu söyledi.endoskopiye girdim yara ya da başka bir problem yok dedi.gastrit ve reflü olduğunu söyledi.

 • Doktor Cevabı:

  Pulset veya panto gibi ilaçlar günde 1 tablet kullanıldığında yeterli gelmeyebilir hatta uzun süreli en az 6 hafta süre ile kullanmak gerekebilir, bunlara ek olarak boğazda asljinik asit içeren antiasit ilaçlar eklemeyi de gerektirebilir. bir kbb hekimi meslektaşıma görrünmeniz gerekecek.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x