Gastrik plikasyon

 • Merhabalar Murat Bey, Esim morbid obez; 185cm-180kg, yas 41. Mide plikasyonu ameliyati hakkinda arastirma yapiyoruz. Diger ameliyatlarin daha komplike olmasina oranla bu operasyonun daha dusuk komplikasyonlari olmasi bizi cesaretlendirdi.Bu konuda makalelerinizi okumus olmakla beraber birkac sorum olacak; Morbid obez grubu icin tup mide ameliyatini daha anlamli buldugunuz sonucunu cikardim. Esimin durumunda genel olarak mide plikasyonu tavsiye edebileceginiz bir operasyon olur mu? Degerlendirme yaparken hangi kriterleri goz onunde bulundurmaktasiniz? Ortalama bekleyebilecegimiz kilo kaybi iki ameliyat surecinde de ne olur? Bizim karar verme surecimizde nelere dikkat etmemizi tavsiye edebilirsiniz? Cevabiniz icin simdiden tesekkur eder, iyi calismalar dilerim.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, obezite cerrahisine uygunluğunuzu belirlemek için öncelikle **** ana sayfa sağ kesimdeki obezite ameliyatı uygunluk formunu detaylı olarak doldurup göndermenizi rica edeceğim. ondan sonra daha detaylı görüşebiliriz. formda bu yazışmayı da anımsatın lütfen. ama bu bmi değeri için seçilmesi gereken ameliyat türü tüp midedir. plikasyon düşünmeyin. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Bilgi almak için

  Merhaba. ameliyat ne kadar sürüyor acaba ve kitle indeksinin ameliyat olması için kaç olması gerekiyor? fiyatlar hakkında da ufak bi bilgi alabilir miyim?

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Muzaffer Bora Okar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Laparoskopik gastrik plikasyon mu? mide küçültme mi?

  Hocam merhaba, 185 cm boyunda ve 144 kg (5 gün önce tartıldım) ağırlığında 30 yaşında bir erkeğim. ankara'da yaşıyorum. gazeteciyim. morbid obezite vakasıymışım. mide katlama yani laparoskopik gastrik plikasyon ameliyatı olmayı düşünüyorum. vki'si 40 ve üzeri olan hastaların tüm masraflarını sgk...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sezai Leventoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Laparoskopik gastrik plikasyon ameliyatına uygun muyum?

  Peki hocam teşekkür ederim. ankara'da hangi hastanelerde veya hangi hocalara olabilirim bu ameliyatı var mıdır tavsiye edeceğiniz isimler?

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Rıza Kutaniş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Laparoskopik gastrik plikasyon ameliyatına uygun muyum?

  Hocam merhaba, 185 cm ve 145 kg bir erkeğim. 30 yaşındayım. ankara'da yaşıyorum. gazeteciyim. vki'm 42 çıkıyor. laparoskopik gastrik plikasyon ameliyatına uygun muyum? hedefim cerrahi müdahale ile 80 kg ağırlığa inmek ve sürekli o kiloyu muhafaza etmek. vki'si 40 ve üzeri benim gibi morbid obezi...

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Rıza Kutaniş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Gastrik plikasyon

  İzmirde ikamet etmekteyim mide katlama ameliyatı olmak istiyorum kilom 153 boyum 176 yardımcı olursanız minnettar olurum.

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Rıza Kutaniş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Mide dikme ameliyati hakkinda bilgi istiyorum

  Merhaba hocam almanyada yaşiyorum, kiloluyum. mide dikme ameliyati icin bilgi istiyorum.nasil basvurabilirim size? telefonlasabilirmiyiz?

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Rıza Kutaniş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Laparoskopik gastrik plikasyon

  Merhaba sayın op. dr. murat üstün ben 36 yaşında 152cm boyunda 98 kilo dayım. çok fazla diyet uyguladım kilo verdim fakat her seferinde geri aldım psikolojik olarak çok yıprandım.laparoskopik gastrik plikasyon hakkında sizinle görüşmek istiyorum.sgk dan yararlanıyorum.medicana international hastane...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Murat Üstün

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör


.
x