Fse ve i̇rfse sekanslarda multiplanar görüntüler elde olunmuştur.eklem aralı

  • FSE ve İRFSE sekanslarda multiplanar görüntüler elde olunmuştur.Eklem aralığında diffüz daralma.Femur kondilleri,tibia platosunda kemik iliği ödemi.Medial-lateral meniskus ön-arka boynuzları nrml morfoloji ve sinyal intensitesinde.Ön-arka çapraz bağlar nrml trase-sinyal int.Patellar tendon nrml Diz eklemi-suprapatellar bursada sıvı.Sinoviumda kalınlaşma.Lateral kolleteral ligamanlar nrml.Paraartiküler kas,yumuşak doku nrml.İleo-tibial bantta effüzyona bağlı elevasyon.Sinyali-kalınlığı intaktır.

  • bu çekilen film sonucu. hastalığı yaşayan bir yakınım. dizleri çok şişiyor. bir kaç kez su alındı. ama tekrar topluyor. nöbetleri ağrılı ve ateşli. dizlerini bükemiyor, düzgün bir şekilde yürüyemiyor ve çalışamıyor. umudunu yitirmeye başladı. depresif gözüküyor. gerçekten bir umut yok mu romatizma için?

  • Doktor Cevabı:

    Bu bulgular ile birlikte muayene bulgularının ve hastalık öyküsünün ve laboratuar testlerinin önemi var. önce hangi romatizmal hastalık olduğunun tanısını koymak lazım . uygun tedaviden fayda göreceğini düşünüyorum. reaktif artrit, fmf , ...vb gibi durumlar olabilir.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x