Fibromiyalji teşhisi kondu doktorum paxil.parafon ve etol fort verdi bu ila

 • Fibromiyalji teşhisi kondu doktorum paxil.parafon ve etol fort verdi bu ilaçlar sizce uygunmudur birde int.araştırdım bu hastalıkta kişiye özel egzersiz veriliyormuş böyle bir şey varmı doktorum bana boyun egzersizlerini gösteren bir kağıt verdi onu yapsam sonuç alabilirmiyim sürekli bilg.başındayım işim nedeniyle ve çok ağrılarım oluyor acı ve yanma hissediyorum çoğunlukla aynı zaman da baş dönmesi ve mide bulantısı var 4 yıldır depresyon tedavisi uygulandı ama geçmedi şikayetlerim kullanmadığım depresyon ilacı kalmadı sizce ne yapmalıyım işte performansım düşüor unutkanlık,konsantre olamama,beyin durgunluğu oluyor depresyon olsaydı sadece bunlar hala devam etmezdi nasıl iyileşçem lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler...

 • Doktor Cevabı:

  Aliye hanım, i̇ki sorun var: 1- fibrimiyalji tüm vücutta ağrı yapan ve halsizlik, terleme, baş ağrısı ve trleme ile seyreder. durumunuzu açılıyor mu? eğer sadece boyun ve sırtta ağrınız varsa, boyun ve sırt egzersizleri ile ağrılarınız geçecektir. 2- depresif şikayetleriniz var. bunlar için bir psikiyatrist tarafından etkili tedavi düzenlendi mi?

  tarihinde cevapladı.
 • evet tüm vücudum ağrıyor diyebilirim aynı zamnada baş dönmesi,mide bulantısı,başımda uyuşukluk ve ağrı var sürekli boynumu kütletme ihtiyacı duyuyorum ve bunu yaprken mide bulantım oluyor ağrılarım 3 senedir sürüyor ilk boyunda başladı daha sonra yayıldı şimdi kollarım,göğsüm,bacaklarım dahil ağrıyor.bacaklarıma kram giriyor.3 senedir depresyon tedavisi görüyorum her türlü ilacı denedim serdep,prozac,cipralex,efexor en son efexor 75 mg ve seroquel tam 1 sene oldu sürekli içiyorum ama gitgide artıyor ağrılarım şimdi de paxil içiyorum aynı zamanda hipotiroidi ve kansızlık var sabah kalkıorum sanki hiç uyumamışım hemen ağrılarımı hissediyorum özellikle sırtım kaskatı sanki sonra başım başlıyor ağrımaya beynimin tam üstü aynı zamanda unutkanlık,konsantrsyon bozukluğu,anlama güçlüğü çekiorum çok teşekkür ederim ilginize,iyi çalışmalar...

 • Doktor Cevabı:

  Aliye hanım, önerilerim: 1- ağrılarınızın antidepresnlarla geçmeyeceği ortada olduğundan, sorunlu eklemler ve kaslar için çok iyi düzenlenmiş egzersdizler yapın. 2- hipotiroidi ve kansızlık geçmezse ağrılar geçmeyeceğinden, bunların tedavisi çok iyi yapılamsı gerekir. 3- doktor değiştirmeyin. depresyonunuz ne derecede kansızlık ve hipotioidi ile ilgili olduğunu sizi çok iyi bilen ve sürekli takip eden hekimler tarafından karar verilmeli. 4- kendiniz hasta hissetme durmundan kurtulmazsanız iyileşmeniz mümkün olmaz.

  tarihinde cevapladı.
 • Bu dediğiniz egzersizleri nerden bulabilirim?Ağrılarım guatr ve kansızlık nedeni ilemi oluyor?Sık doktor değiştirmiyorum 2 doktora gittim 2 side 1 yıldan fazla sürdü ve ikiside birşey bulamadılar ruhsal açıdan kendimi iyi hisetiğimi söylüyordum muayene ediyorlar iyisin diyorlar ancak ağrılar,mide bulantıs,baş dönmesi,baş ağrısı ve başımdaki uyuşukluk geçmiyor ve zaman zaman da artıyor aynı zaman da midemde şişlik,sık sık ishal gibi rahatsızlıklarım oluyor daha iyi bir psikiyatristemi gitsem ne yapçamı bilemedim yol gösterirseniz sevinirim.Psikiyatristimden hariç burada bir dahiliye uzmanına ve fizik tedavi uzmanına gittim ikiside fibromiyalji dedi bunun tedavisi nedir?

 • Doktor Cevabı:

  Aliye hanım, bir önceki mailimde sıraladığım hususları tekrar düşünün. benim web sitemdeki linkler bölümünde elastik bantla yapabileceğiniz egzersizleri var. onları öneririm.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x