Eda hanim i̇yi̇ günler di̇li̇yorum, beni̇m 5,5 yaşinda özel anaokuluna gi̇den bi̇

 • EDA HANIM İYİ GÜNLER DİLİYORUM, BENİM 5,5 YAŞINDA ÖZEL ANAOKULUNA GİDEN BİR ERKEK ÇOCUĞUM VAR. GEÇEN SENE 2 SENEDİR GİTTİĞİ OKULDAN ALDIK.BU OKUL DAHA DİSİPLİNLİ BİR OKULDU.BU SENE BAŞKA BİR OKULA VERDİK.BU OKULDA KENDİSİNİ RAHATLAMIŞ GÖRDÜK.FAKAT BU SENE KENDİSİNDEN ŞİMDİYE KADAR HİÇ DUYMADIĞIMIZ CİNSELLİK AĞIRLIKLI KELİMELER BAZI ANLATIMLAR DUYUYORUZ. BU DA BİZİ BAYAĞI RAHATSIZ EDİYOR. KAYNAĞI NE OLABİLİR VE NE YAPMAMIZ GEREKİR. TEŞEKKÜR EDERİM.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba uğur bey; ne tür kelimeler olduğunu belirtirseniz daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olabilirim hoşcakalın

  tarihinde cevapladı.
 • eda hanım kullandığı kelimeler; popo,pipi,memesine aşık oldum,poposuna aşık oldum(öğretmeninin),yok eğilmiş memesini görmüş gibi.aklıma gelen bunlar ama bu okula gelene kadar ağzından hiçbir kötü söz duymuyorduk.okulda problemli bir çocuk var.bizimkine ve diğer çocuklara zarar veriyormuş (vurma vs)bunu bayağı kafasına takmıştı.ama şu an ondan hiç bahsetmiyor. ilginize teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim.

 • Doktor Cevabı:

  Yeniden merhaba uğur bey; çocuğunuzun bu şekilde davranmasının bir çok nedeni olabilir,5.5 yaşında olduğunu ifade etmişsiniz bu dönemde cinsel merak belli düzeyde normal karşılanabilir, bu tür kelimeler kullanması ile ilgii olarak bu kelimeler bir yerden duymuş olması gerekir, kreşteki bir arkadaşı, televizyon ve aile ykınları gibi. bu davranışın ortadan kalkması için çocuğun eleştirilmek ve sürekli uyarılmak ( ya da cezalandırılmak ) yerine olumlu yönlerinin vurgulanması ve doğru davranışın kişiyi ön plana çıkardığı gösterilmelidir. vurma davranışı da yine cocuğun özel bir durumu söz konusu değilse ( yani stres verici başka bir faktör yok ise) kreşteki başka bir arkadaşından kaynaklanıyor olabilir. bu konu ile ilgili olarak öğretmenleri ve okul yöneticileri ile varsa pskoloğu ile iletişm içinde olarak birlikte hareket etmelisiniz. hoşcakalın

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x