Duz tabanlik goz

 • Merhaba ben 17 yaşındayım seneye hava harp okulunun mülakatlarına girmek istiyorum fakat birtakım sorunlarım var esnek duz tabanım ve gözlerim bozuk bunların engel olduğunu duydum fakat Goz için amerikan pilotlara yapılan bir lazer yöntemi varmış bu lazer yöntemiyle gözümü çizirsem olur mü anlaşılır mı ve esnek düz tabanlik benim herhangi bir sporu yapmama engel değil röntgen falan mü çekiyorlar bunu anlamak için ve bir tedavisi var mıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler Bir de kikirdak erimesi nasil anlaşılır emar çekiyorlar mı ?

 • Doktor Cevabı:

  Madde 69- (değişik:7.1.2002-2002/3627/12 md.) hava harp okuluna alınan öğrencilerde tam sağlam olma şartı aranır. hava harp okulu öğrencileri için; harp okulu eğitimi süresince ve pilot adaylığına ayrılacaklar ile uçuş eğitimindeki adaylarda tam sağlam olma şartı aranmaz. hükmü gereğince göz kusuru, düz tabanlık gibi kusurlar tespit edildikleri taktirde sağlık yönünden elenmeye nedendirler. durumunuz için göz kusurunun derecesi ve düz tabanlığın değerlendirilmesi gerekir. lazer ve kıkırdak erimesi konusunda kesin bir bilgim yok.

  tarihinde cevapladı.
 • goz numaram 2.50ydi 2.25e dustu ayagimda esnek duz taban problemi var dizimde 1.derecden menuskus zedelenmesi raporu verdi emar sizce bunlar duzelirse girebilir miyim duz tabanligin herhangi bir tedavisi var mi acaba tesekkur ederim simdiden

 • Doktor Cevabı:

  Bu konu mevzuat ile ilgili bir konu olup bu tür muayenelere katılmamakta olduğum için kesin bilgim bulunmamaktadır. fakat hava harp okulu sağlık standartları tam sağlam şartı aramakta ve bu tür düzeltilmiş kusurları anlayabilecek bir muayene olduğunu düşünüyorum. yine de kendiniz müracaat ederseniz kesin sonuç elde edersiniz.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x