Dr bey 5+3günlük hamileyim. dra gittim sol yumurtalıkta kistim var. bebek k

 • dr bey 5+3günlük hamileyim. dra gittim sol yumurtalıkta kistim var. bebek küçük oldugu içinde keseyi göremedik . 10gün sonra gel dedi. şuan ramazan oldugu için oruç tuma konusunda terettüdde kaldım.kilom da çok düşük (38,500gr) bebek beslenemz diye oruç tutmuyorum dr bişey demedi. bende sormayı unuttum. şimdi merak ettiğim bebeğe bu dönemde beslenmemin çok büyük etkisi varmıdır oruç tutarsam bebeğimde problem olur mu?. 3senedir bekliyorum bebeğimi . bide kist olunca problem olurmu gebeliğimde?

 • Doktor Cevabı:

  Gebelerde oruç asla önermemekteyim. 50 kg altı da riskli gebelik olup, 2. kez önermemekteyim. kisti önemsemeyin.

  tarihinde cevapladı.
 • dr bey cvbnz için teşekkürler. bende zaten oruç tutmadım.fakat beni bundan büyük bi tehlike bekliyor sanırım. 11hafatlık gebeyim ve toksoplamzma enfeksiyonu taşıyormuşum şuanda pozitif. akut geçiriyorum. bebeğim risk altında dediler bana sakat kalabilme riski varmış.ve bir sürü olumsuzluklar varmış. gebeliğime son vermemi önerdi drum. fakat ben onu dinlemedim. bu şekilde topksoplazma geçiripte sağlıklı bebek sahibi olan varmı hastalarınızdan. bana biraz yardımcı olursanız çok sevinecem.

 • Doktor Cevabı:

  Toksoplazma için gerekli antibiyotik tedavisini (spiramisin)alarak sıkı bir gebelik takibine ve seri ayrıntılı usg e girebilirsiniz. tabiki bebeğinizde % 100 sorun olacak diye birşey yok.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x