Doktor hanım iyi günler, adetimin 3.günü yapılan kan testi sonuçlarıma gör

 • Doktor Hanım iyi günler, Adetimin 3.günü yapılan kan testi sonuçlarıma göre FSH 15.73 Estradiol 62,54 LH:7,88 **** PROLAKTİN:19.25 ADETLERİM DÜZENLİ 28-30 GÜN ARASINDADIR. HSG ÇEKİLDİM SONUÇ:Normal sınırlarda inceleme. Bu sonuçlara göre doktorum KLOMEN verdi.5 gün birer tane kullandım.Doktorum muayene sonucu yumurta çok büyümüş,rahim duvarı gayet iyi dedi.Şimdi çatlamasını bekleyeceğiz dedi.BU SONUÇLARA GÖRE HAMİLE KALABİLİR MİYİM?

 • Doktor Cevabı:

  Evet, hamile kalabilir siniz. ancak fsh değerinizin 15.73 olması yumurta rezervi konusunda alarm veriyor. gebe kalamazsanız aşılama olmadığı takdirde vakit kaybetmeden tüp bebek düşünülebilinir. (yumurta rezervinize göre karar verilmesi lazım)

  tarihinde cevapladı.
 • Ben doktoruma AMH hormonu varmış demiştim.İnternetten öğrendiğim kadarıyla yumurtalık rezervi hakkında daha güvenilir bilgi veriyormuş AMH FSHye göre.Ama doktorum o da ne?Ben hiç böyle birşey duymadım dedi.Bu da bir kan testimidir?FSH her zaman azalmış yumurtalık rezervini mi gösterir? Yoksa AMH testi de mi yaptırmalıyım?

 • Doktor Cevabı:

  Evet, araştırdığınız doğru. amh aynen fsh gibi kandan yapılan bir test. bize fsh ya göre daha objektif bir bilgi verir. yaptırmanızı israrla öneririm. çok yaygın olmadığından dr unuzun ilgisini çekmemiş olabilir. sorun değil.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x