Doktor hanım 4 aylık infantil kolik sorunu yaşayan bir kızımız var.birkaç g

  • Doktor Hanım 4 aylık infantil kolik sorunu yaşayan bir kızımız var.Birkaç gündür annesi emzirmek için kucağına aldığında ağlamaya başlıyor,emmiyor.Fakat sütü sağıp çay kaşığı ile verince içiyor.Bu nasıl bir durumdur,neyden kaynaklanıyor olabilir?Saygılarımla.

  • Doktor Cevabı:

    Mide barsak sistemi gelişirken ortaya çıkabilir. stres bu durumu arttırabilir. annenin ruhsal sağlığını gözden geçirin.son derece sakin ve stresten uzak şekilde yetiştirmeye çalışın. çocuk doktorunuzdan bu konuda yardım alabilirsiniz.. saygılarımla

    tarihinde cevapladı.
  • Doktor Hanım öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.Evet anne ruhsal açıdan pek rahat değil.Şu anda bebeğimize kendi evinde bakamıyor,kayınvalidemin evinde bakıyor.Bu durum onda stres yaratıyor.Ve de kolikin neden olduğu ağlama krizleri anneyi epey yıprattı.Aslında eşim bu gerilimini bebeğe yansıtmamak için kendini çok zorluyor.Bebeğe hep pozitif,sevgi dolu ve olumlu davranmaya çalışıyor.Yine de bebek annesi kucağına aldığında annesindeki bu gerilimi hisseder mi,bu mümkün mü?Saygılarımla.

Bu soruya oy verin :

.
x