Doktor by merhaba, ben 2001 yılında göğüs büyütme operasyonu yaptırdım.

 • Doktor by merhaba, Ben 2001 yılında göğüs büyütme operasyonu yaptırdım. 2004 yılında bebeğim oldu. 4 ay emzirebildim. Sonra sağ göğüs altında silikonu hissetmeye başladım.Akabinde göz ile de görülür hale geldi. Size sorum şu olacak; Bu işlem gerçekten ömürlük mü yoksa belli peryotlarda 5-7 yılda bir değiştirilmesimi gerekiyor bu silikonların. 2. sorum da yenileme operasyonu ilkine göre daha mı kolay oluyor Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 • Doktor Cevabı:

  Sizin bahsettiğiniz sorun nadirde olsa görülür.silikonlar ömürlüktür.protezi yerleştiren plastik cerrah arkadaş eğer silikon görünüyor ise çıkarıp, belli bir süre sonra yenisini takacaktır. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
 • cevabınız için tşk ederim. Bir sorum daha olacak. Bu durum sağlığım açısından tehlike oluştururmu? ve zamanla kendiliğinden düzelir mi? Tekrar silikona karar verirsem bu işlem için ödeyeceğim ücret ilki kadar pahalımı olur. Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Silikon ellle hissediliyor çıkıntı yapmış ancak gözle görülmüyor ise-yani cildi inceltmemişse- değiştirmeye gerek yok.sağlığınız açısında sorun oluşturmaz.ancak bu durum kendiliğinde düzelmez.cildi çok fazla inceltirse açığa çıkar, enfeksiyon memede şişme olur.değiştirmek şarttır. ücreti ameliyatınızı yapan cerrahla konuşmanız daha yararlı olur. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x