Doktor bey günaydın, bundan yaklaşık 20 gün önce ertesi gün hapı (preven )k

 • doktor bey günaydın, bundan yaklaşık 20 gün önce ertesi gün hapı (preven )kullanmam gerekti.Ancak daha sonra üzerinden 20 gün geçmişken aynı ilacı tekrar kullanmam gerekti ve kullandım.Üzerinden tam olarak bir ay geçmeden iki kez kullandığım için ilaç etkisinde her hangi bir azalma olur mu?gebelik riski daha mı fazladır?

 • Doktor Cevabı:

  Azalma olmaz ama sizin korunmanızı bu tarz güçsüz ve sadece acil durumlarda kullanılacak bir yönteme bağlamanız çok yanlış.

  tarihinde cevapladı.
 • doktor bey preven marka ertesi gün hapını kullanalı yaklaşık 6 gün oldu.Ancak göğüslerimde hassasiyet ve şişme var.Bu durum yalnızca ilacın devam eden bir yan etkisi olabilir mi?Göğüslerdeki şişkinlik ve hassasiyetin gebelik belirtisi olarak adlandırılabilmesi için gebeliğin en az kaç günlük ya da hftalık olması gerekmektedir?İlişkinin yumurtlama günüme yakın tarihte olmuş olması ve ilacın 20 gün içinde iki kez kullanılmış olması nedeniyle ilaç etki etmemiş olabilir mi?Gebe olup olmadığımı kan testi ile en kısa sürede ne zaman öğrenebilirim?

 • Doktor Cevabı:

  Gebelik döllenmeden 14 gün dolayından itibaren göögüslerde şişkinlik yapar. ilişkiden 14 -16 gün geçtikten sonra normal gebelik testleri hemen hemen kesin sonuç verir

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x