Doktor bey günaydın, bundan yaklaşık 20 gün önce ertesi gün hapı (preven )k

 • doktor bey günaydın, bundan yaklaşık 20 gün önce ertesi gün hapı (preven )kullanmam gerekti.Ancak daha sonra üzerinden 20 gün geçmişken aynı ilacı tekrar kullanmam gerekti ve kullandım.Üzerinden tam olarak bir ay geçmeden iki kez kullandığım için ilaç etkisinde her hangi bir azalma olur mu?gebelik riski daha mı fazladır?

 • Doktor Cevabı:

  İlaç etkiside bir azalma olmaz. ama ertesi gün hapları korunma için sıradan ilaçlar değil sadece acil korunma için kullanılması gereken özel ilaçlardır. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • doktor bey preven marka ertesi gün hapını kullanalı yaklaşık 6 gün oldu.Ancak göğüslerimde hassasiyet ve şişme var.Bu durum yalnızca ilacın devam eden bir yan etkisi olabilir mi?Göğüslerdeki şişkinlik ve hassasiyetin gebelik belirtisi olarak adlandırılabilmesi için gebeliğin en az kaç günlük ya da hftalık olması gerekmektedir?İlişkinin yumurtlama günüme yakın tarihte olmuş olması ve ilacın 20 gün içinde iki kez kullanılmış olması nedeniyle ilaç etki etmemiş olabilir mi?Gebe olup olmadığımı kan testi ile en kısa sürede ne zaman öğrenebilirim?

 • Doktor Cevabı:

  Adetinizin normal olması gereken tarihte gebelik testi yaptırabilirsiniz. kanda yapılmalı. belirtiler ilaç etkisine bağlı olabilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x