Dedem 83 yaşında stent takldı.%100 tıkanma oldu stentte.balonla açılamadı.b

 • dedem 83 yaşında stent takldı.%100 tıkanma oldu stentte.balonla açılamadı.bypass kaldırabilir mi? KOAH rahatsızlığı var. bypass olmazsa ne gibi eksileri olur hayatına bundan sonra?başarısız balondan sonra okuyabildiğim rapor: LAD asteoiden hemen sonra %100 instant tramboz shinobi ve pt2 guidemler ile denendi geçilemedi. doktor yazısı olduğundan yanlışlar vardır okuyabildiğim kadarı bu.

 • Doktor Cevabı:

  Gecmis olsun. yas artik bir engel olmuyor bu tur ameliyatlarda. sorun koah. ama riski yapilan muayene ile karar verilecek bir durum. lad denen damar, stent icinde tam tikali. her an bir enfarktus riski olan bir durum. angio cd si ile t.c. yeditepe univ. hastanesi kalp ve damar cerr. bolumune gelebilirseniz, sizinle bizzat ilgilenecegim. tekrar gecmis olsun, saygilarimla.

  tarihinde cevapladı.
 • sayın hocam, operasyon öncesi angio aporunda PTA dan önce %70, PTA&#39da %90 darlık yazıyordu.. açılım gişiminden sonra bu raporda instant tromboz diyor.. yani aniden olup biten birşey mi yoksa şu an temelli mi tıkalı bilemiyorum.stent %100 mü tıkalı yoksa %90 mı acaba şu anda? EECP tedavisi hakkında ne düşünüyorsunuz, dedemde işe yarayabilir mi acaba? şimdiden çok teşekkürler, cevap verdiğiniz için çok mutluyum...

 • Doktor Cevabı:

  Pta nedir bilemiyorum. ancak ifadenizden cikardigim lad ki bu kalbin en hayati damaridir, stent icinde %100 (tam) tikali. eecp tedavisi konusunda tecrubem yok. konu ile ilgili kisilerden yada merkezlerden bilgi almanizi oneririm.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x