Çetin bey; benim sorumun hemoroid 4,5 yıl önce doğum sonrası yaşadığım kabı

 • Çetin Bey; Benim sorumun hemoroid 4,5 yıl önce doğum sonrası yaşadığım kabızlık sonucu 1 tanebasur memesi oluştu o dönem emzirdiğim için ilaç kullanamadım 4 ay sonra normale dönebildim.10 gün önce kabızlık sorunu yaşadım ve basur memesi bu kez daha belirğin ve acılı bir şekilde tekrar nüksetti 3 gündür daflon 500 mg tablet ve procto-Glivenol kullanıyorum kabızlık için yoğun bir perhiz uyguluyorum sebze tüketiyorum incir,üzüm kavun yiyorum acı baharat çay kahve ve asitli içeceklerden uzak duruyorum.bol bol su içiyorum acaba su sıkıntım daha ne kadar sürer sürekli sebze yememe rağmen dışkılama yaparken korkuyorum ilaçlar ne kadar zamanda sıkıntımı giderir.Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Öncelikle geçmiş olsun, anlattıklarınızdan şlikayetinizin hemoroid yanında bizim fissür dediğimiz makatta çatlak olduğunu tahmin ediyorum. doğum sonrası başlar ve kabızlıklar arttırır. zaman zaman kanama da yapabilir. kullandığınız ilaçlar uygun ancak mutlaka kabızlık önleyici ilaç da kullanmanız gereklidir. tabiiki anlattıklarınıza yönelik tahmini bilgi ile size açıklama yapıyorum. bir genel cerrahi muayenesini de öneririm. tekrar geçmiş olsun..

  tarihinde cevapladı.
 • Çetin Bey; Öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Fissür için önereceğiniz bir krem yada ilaç varmı?Satgılarımla.

 • Doktor Cevabı:

  Kr anal fissürün esas tedavisi cerrahi olmakla birlikte geçici iyileşme sağlayan ilaçlarımız var. öncelikle kabızlık varsa bunu da önlemek gerekir. kabızlık için magnezi calcine toz 2x1 ölçek ve proktoglivenol krem 2x1 kez öneririm. ama tabiki cerrahi muayene önceliklidir. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x