Çarpıntı ekstra atım

  • Merhabalar doktor bey daha öncede sıze bır kac sorun hakkında danışmıştım. 10 ay once holter sonucunda 800 ekstraatımdan ötürü dideral kullanmaya başladım 10 aydır kullanıyorum kalbin yapısında cok sukur bır sıkıntı yok doktor stres vb cevreselfaktorlerden olabileceğini sylemıs tı. Bundan 4 hafta cok yogun ekstraatımlar oldu doktor tekrar holter taktı 5000 atım cıktı fakat holter bende psikolojık baskı yarattı cunku holter çıkarıldıktan sonraki gunler eskı halıme döndüm günde 800 1000 atım gibi Doktor rytmonorm verdı gunde 1 defa dideralede devam etmemi syledı . 4 hafta once verdı fakat kullanmadım hamilelik belirtileri verdım reglda gecıkme yaşadım bu nedenle ne olur ne olmaz ilacı kullanmıyım dedım fakat hamıle değilim. Sorum şu şuan bu ilaca başlasam mı yani gunde 1000 atımı olan bırı ıcın sızce uygun bır ılac mı holte takıldığı zamankı esktraatımlrım şuan yok sabahları ve aksamları 1 saat kadar sürüyor sonra hafıfleyıp gecıyor ozellıkle dıderallden snra. Sizce rytmonorm adlı ılaca başlıyım mı agır bır ılac dıe duydum dısardan o nedenle sizinde önerilerinizi bılmek isterım

  • Doktor Cevabı:

    Holter takılmasa farkında olmayacağınız bir şey için ilaç kullanmanız yersiz. kaldı ki bu tür ilaçların hiçbir şeyi tedavi edici veya sizi herhangi bir şeyden, başınıza bir şey gelmesinden koruyucu en ufak bir etkisi bile yoktur. sadece çarpıntı şikayetiniz dayanılmaz boyuttaysa hayat kaliteniz adına düşünülebilir, bunun dışında tümüyle faydasız. selamlar..

    tarihinde cevapladı.
  • Tesekkur ederim doktor bey bagısıklıklık kazandığım bır durum artk gun ıcınde bellı saatlerde oluor dideral alınca rahatlıyorum. rytmonorm ilacını kullanmadım o zaman kullanmaktan vazgecıyorum sadece dideral kullanmaya devam edecegım. Pekı ekstraatımlar kötü sonuclara sebeb olacak bır rahatszlık mıdır kalbin yapısında herhangı bır prblem yok tetkikler sonucu bu sekılde fakat ekstraatımlar mevcut

  • Doktor Cevabı:

    Sitedeki yayınlarımda yer alan ritim bozukluğu ve esktrasistol isimli videomda detaylı cevap bulabilirsiniz. selamlar.

    tarihinde cevapladı.
  • Doktor bey size danısmak ıstedıgım bır husus oluştu daha öncede yazmıstım dideral kullanıyorum bu ayla beraber 1.5 sene oldu 3 gun once artan ekstraatımlar ıcın doktora gittim ve artk daha uzun etkili bir ılaca geçmemizi syledı concor 5mg gunde 1 defa Ben halen içemedim diderale devam ettim korkum şu ki Diderali bır anda bırakıp sabah concor içmek bır sakınca yaratır mı bazı yerlerde Diderali bırden bırakmanın tehlikeli oldugunu okumus tum bu konuda bana dogru olan bılgiyi sunar mısınız tesekkur ediyorum şimdiden

  • Peki ecopirin kullanmam dogru olur mu concorun yanında ek olarak


İstanbul Kardiyolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

  • Çarpıntı ve psikiyatrik ilaç

    Hocam merhabalar.ben 26 yaşında erkek bir bireyim.dehb hastasıyım.her türlü uyarıcıyı denedim fayda etmeyince son çare olarak doktorum strattera başlattı 25 mg gibi düşük bir dozda bile nabzım çok yükseldi.tansiyonum çok çok iyi olmasına rağmen nabzım 100-115 arasında 3 hafta oluyor hala bu yan etki...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. İbrahim Demir

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Çarpıntı ve ilaç

    Hocam merhabalar.ben 26 yaşında erkek bir bireyim.dehb hastasıyım.her türlü uyarıcıyı denedim fayda etmeyince son çare olarak doktorum strattera başlattı 25 mg gibi düşük bir dozda bile nabzım çok yükseldi.tansiyonum çok çok iyi olmasına rağmen nabzım 100-115 arasında 3 hafta oluyor hala bu yan etki...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Yılmaz Ömür Otlu

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Psikolojimi bozan ves

    Doktor bey merhaba ben 20 yasinda bir bayanim,ekstrasistoller yuzunden icinde bulundugum cokuntu ile gozyaslari icinde yaziyorum,cok yakin zamanda bu sorun yuzunden muayene oldum kan,eko normal(minimal my ty)holterde ise 15 adet ves'e rastlandi ilac verilmedi masummus,kisa bir sure rahatlasam da agi...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Kani Gemici

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Dideral kullanımı ve spor, kahve

    Merhabalar kalp çarpıntısı sıkıntım olduğu için yaklaşık 3 gündür 40 mg olmak üzere dideral, 4 damla d vitamini ve magnezyum kullanıyorum fakat görmede bulanıklık ve tansiyonumda düşüklük var. 120 ye 50 bazen 100 e 40 civarında oluyor nabzım. dinlenme halinde 60 civalarında ilaca başlamadan önce 80...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Mustafa Şan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Taşikardi atağı

    Hocam orta okuldan beri atak var başka anormal bir durum yok ama 2008kalp ultrasonu normal 2011 ultrasonu ias anevrizmatik yazıyor af belirtileri nedir ki sadece kalp çarpıntısı taşijardi var başka ağrı sızı mide bulantısı baş dönmesi hiç bişeyim yok af ın belirtilerine baktım ama bazen düzensiz atı...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Zekeriya Arslan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Kalp çarpıntısı

    Çok teşekkürler hocam

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Zekeriya Arslan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Kalp çarpıntısı

    Hocam merhaba. annem epilepsi hastası ve migreni var. migren atakları geldiğinde kusuyor ve 2 defadır kustuktan sonra şiddetli kalp çarpıntısı oldu. acile gittiler nabzı 140 lara çıktı ve acilde düşürmeye çalıştılar. birinci denemede düşmemiş ikinci denemede düşmüş. doktor hanım da anneme beloc 50 m...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Zekeriya Arslan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Sinüs taşikardi

    İyi günler hocam kolaylıklar dilerim.dideral 40 yarım sabah yarım akşam içtim.5 gün.carpintim çoğaldı iki günde bir sabaha kadar uyuyamadım.5. günü sonunda akşam tekrar nabzın 110 oldu.sonra dr sordum.yarim iç dedi.yarim içince uykum normallesti.fakat akşam iftardan sonra akşam 11 12 gibi 94 oluyo....

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Zekeriya Arslan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • İlaç kullanımı

    Hocam merhabalar.ben 26 yaşında erkek bir bireyim.dehb hastasıyım.her türlü uyarıcıyı denedim fayda etmeyince son çare olarak doktorum strattera başlattı 25 mg gibi düşük bir dozda bile nabzım çok yükseldi.tansiyonum çok çok iyi olmasına rağmen nabzım 100-115 arasında 3 hafta oluyor hala bu yan etki...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Can Özbek

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • İlaç kullanımı

    Hocam merhabalar.ben 26 yaşında erkek bir bireyim.dehb hastasıyım.her türlü uyarıcıyı denedim fayda etmeyince son çare olarak doktorum strattera başlattı 25 mg gibi düşük bir dozda bile nabzım çok yükseldi.tansiyonum çok çok iyi olmasına rağmen nabzım 100-115 arasında 3 hafta oluyor hala bu yan etki...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Kani Gemici

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Anksiyete mi kalp hastalığı mı?

    Merhaba hocam yaklaşık 5 aydır kalp çarpıntısı(teklemeyle başlıyor), soğuk terleme, baş dönmesi ve ani gelişen nefes darlığı(1dakika sürüyor), nefes darlığından sonra gelişen boğazda yanma oluyor. ve yemek yedikten sonra sırtımda(kalbimin arkası) ve kalp atımında şiddetlenme oluşuyor. bunlara ek ola...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Zekeriya Arslan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Çarpıntı ekstra atım

    Peki ecopirin kullanmam dogru olur mu concorun yanında ek olarak

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Secita yan etki

    Hocam merhaba daha önceden secita 5 mg kullanıyordum 2 sene önce tedaviyi bıraktım dün doktorum tekrar başlattı ama kusma kalp çarpıntısı yapmaya başladı tüm gün kusturdu biraz azaldı şu an ama hala gecmedi ilacı alırsam tekrar kötü olmaktan korkuyorum tüm gün yataktan kalkamadım ilacı bırakmalı mıy...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Fikret Poyraz Çökmüş

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Kalp çarpıntısı

    Merhaba hocam adım ahsen ben isim gereği fazla merdiven çıkıp iniyorum ve bir kac merdiven ciktiktan sonra nefes nefese kalıyorum nabzım cok hızlı atıyor. yaşım henüz 23 ve bu durumdan gercekten korkuyorum. ciddi bir sorun olabilir mi?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Rahşan Turan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • İlaç kullanimi

    Serhat bey merhabalar benim ritim bozukluğum var covid ilacı kullanabilir miyim ?

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Serhat Sığırcı

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör






.
x