GM
Soru Sahibi
16 Mayıs 2024 14:12

ULTRASON VE KAN SONUCUMUN YORUMLANMASI

Hocam merhabalar. Çekmiş olduğum kalp ultrason sonucu ve kan tahlil sonucum aşağıda sunulmuştur. Holter ve Efor testinde bir şey çıkmadı. Ultrason ve kan sonucumu yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim.

3 cevap
Cevaplar (3)

merhaba, EKO da kalp duvar kalınlığınız var tahlillerde de kolesterol yüksekliğiniz var kalp enzimi değerleriniz normal çıkmış.

17 Mayıs 2024 10:40
GM
Soru Sahibi

Vermiş olduğunuz yanıt için teşekkür ederim. Peki Hocam, bu kalp duvar kalınlığı tehlikeli mi? Kardiyoloji doktorum bir şey söylemedi. Kalp ile ilgili bir sorunun yok dedi.Kolestrol için de çok yüksek değil. Yediklerine biraz daha dikkat et. İlaç yazmadı.

17 Mayıs 2024 11:47

Değerleriniz sınırda yüksek ilaca gerek yok, beslenme ve egzersize dikkat, takip önerilir.

18 Mayıs 2024 09:45
GM
Soru Sahibi

Çok özür dileyerekten son son sorularımı da sorayım: Otururken nabızım hep 90 - 100 , Ayağa kalkarken veya yürürken 105 - 130 larda hatta tek tük 150 leri de görüyor.ve uyurken veya uzanırken 55 lere kadar geriliyor. Bu durum normal mi? İkinci sorum da Parmak oksimetriyi taktığımda örnek veriyorum ilk açıldığında 100 ise birkaç sn aniden 85 - 90 lara kadar düşüyor. Korkmaya başladım artık? Haftaya cumaya kardiyoloji bölümüne gideceğim. perşembe günü itibariyle Helikobakteri ilaç tedavini yeni bitirdim. Etkisinin geçmesini bekliyorum.

18 Mayıs 2024 11:10

Nabız değişken olup hareketle eforla artabilir, muayenede ritim bozukluğu çıkmadıysa endişe etmenize gerek yok.

20 Mayıs 2024 09:47