AA
Soru Sahibi
8 Mart 2019 08:13

Trekeostomi

Merhabalar. Oğlum agah 42 günlükken kalpteki kitle yüzüneen ameliyat oldu. Kalbiyle ilgili tüm değerleri iyi fakat solunum cihazından çıkamıyordu. Üst solunum yollarıyla ilgili problem olacağı düşünüldü. Çünkü akciğerleri her zaman açıktı ve makinedan basılan basınç en düşük seviyedeydi. Çarşamba günü trekeostomi açıldı. Dün 3 saat sonra tekrar sıkışıp makınaya bağladılar. Gece boyunca 10 dakıka makınadan çıkarıp o şekilde saat başı denediler. Hacettepe de yatıyoruz. Sizce cihazdan çıkabilecek mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Şenel Uğuroğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Yoğun Bakımı

Çocuğunuzun üst solunum yollarında bir sorun olduğu anlşılıyor Havanın akciğere ulaşamması gibi Bu nedenle trakeotomi yapılmıştır. Sorun her ne ise geçtiğinde akciğer normal olduğuna göre makineden çıkabilir diye düşünüyorum

8 Mart 2019 08:18