DE
Soru Sahibi
10 Eylül 2021 11:04

Tiroid sintigrafisi

Hocam merhaba, sintigrafi raporumu yorumlarsaniz sevinirim Bulgular: Her iki lob normal sınırdadır. Aktivite tutulumu sağ lobda daha belirgin olmak üzre her iki lobda berlirgin artmış ve homojen görünümdedir. Tiroid usg de her iki lobda tanimlanan nodüllere ait sintigrafik olarak belirgin aktivite dağılım değişikliği izlenmedi(normoaktif nodül?) 20 dk lik 99mTC tiroid uptake'i %5,77 olarak hesaplanmistir. Normal değer araligi:(%0,3-3) Sonuç: Sağ lobda daha belirgin olmak üzre her iki lobda artmış ve homojen aktivite tutulumu izlenen tiroid sintigrafisi Tiroid Usg Sağda lobda yerleşen, yaklaşık 13x16 mm boyutlarında, hipoekojen, solid nodül. Sol lobda yerleşen, 8x9 mm boyutlarında, izoekoik, solid, 2.4 mm çaplı, semisolid nodüller saptandı. Sonuç :Haşimato zemininde solid nodül (takibi önerilir) Tsh:0,31/ (0,35-4,94) T4: 1,02/ (0,7-1,49), t3 bakilmadi

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz yorumlamaların görüntüyü görmeden sizden iyi anamnez almadan ve sizi muayene etmeden yapılmasının uygun olduğunu düşünmüyorum. Sizi de bu anlamda yanlış yönlendirmek istemem. Polikliniğimize (İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ NÜKLEER TIP TİROİD POLİKLİNİĞİ) başvurursanız sonuçlarınızı ayrıntılı değerlendirme şansımız olur. Sağlıklı günler dilerim.

24 Eylül 2021 12:38