YM
Soru Sahibi
19 Aralık 2023 05:48

Sağlık sorunu ile gelen stres panik atak kaygı?

Merhaba hocam biraz özet geçmek istiyorum ben çocukluğumda geçirdiğim yoğun iltihap sebebi her iki kulak zarlarımda delindi. Ailemde fazla ilgilenmediğinden yada o dönemler bilmedikleri den ihmal ile yıllar geçti ve sonunda er geç ameliyat oldum fakat bu ameliyattan sonra hayal kırıklığı yaşadım eski halinden dahada az duyar oldum. Evde gayret iyi duyarken dışarıda insanları az duyar oldum arada bir duvar varmışcasına buda iş hayatımı etkiledi ve psikolojik olarak uzaklaştım. Asıl konu şu ki işitme testine göre aksine işitmem düzelmiş görülmekte doktorlarda buna anlam veremiyor bu yüzden her ay ilaç değiştirip takip ediyorlar beni bu süreçte ben çok ama çok yıpranmış bulunuyorum en basitinden dışarı çıkmak insanlarla muhabbet edip işime gitmek istiyorum fakat birinin sesi bana derin gelince dünyam başıma yıkılıyor ve geri kaçıyorum. Çıkılmaz bir yola girmiş gibiyim cihaz hiç önermedi doktor çünkü testim hemen hemen normal bir insanın testine yakın fakat sorun benim bu farkı sadece evde hissetmem ama dışarıda çok kötü. Dışarı çıkmakta korkar oldum çıkarkende bunu hissetmemek adına kulaklarımı iyice tıkar öyle çıkarım ki aklıma gelip üzülmiyim kabus gibi bir hayatım oldu çıkamıyorum içimde gurursuz bir umut var çıkıp gezmek eğlenmek herkes gibi sohbet muhabbet etmek istiyorum ama bu benim için çok zor hatta doktorlar psikolojik olarak bile düşündü fakat asla psikolojik değil bizzat yaşıyorum durumu yol bulamıyorum bana ne önerirsiniz bu kafaya takma denilecek türden değil çünkü hepimiz iletişim kurarak varız. :( yaşım 19 daha ne önerirsiniz bana hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Kl. Psk. Onur Cansız
Klinik Psikolog , Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba Melike Hanım, psikolojik olma potansiyeli çok yüksek. EMDR terapisi almanızı öneriyorum. Kısa yoldan 5-10 seansta size çok faydası olur. EMDR derneğine girip il seçip var olan uzmanlara sorarsanız ortalama bir fiyat olan birini bulabilirsiniz. Şayet benden almak isterseniz EMDR terapisi bana da ulaşabilirsiniz. Online veya yüzyüze EMDR uyguluyorum. Sorunları bu şekilde daha önce çözdük. Araştrımanızı öneririm EMDR terapisini

25 Aralık 2023 15:25