.M
Soru Sahibi
9 Şubat 2014 13:42

Kronik Yorgunluk

Merhaba Fusün Hanım, Son bir kaç yıldan beri sabahları yorgun kalkma, gün içinde isteksizlik ve yorgunluk, dikkatini toplayamama vb. sorunlar yaşıyorum. Arkadaşlarım koşu bandında 12-16 km hızlarında koşarken, ben maximum 8 km'ye kadar çıkabiliyorum. Bunun üstünde sanki aldığım hava yetmiyormuş gibi hissediyorum ve nabzım 150'in üstüne çıkıyor ve kalbim sıkışıyor. Sikayetlerimle ilgili solunum ve kalp damar sistemi ile ilgili bir çok tetkik yapıldı fakat tatmin edici bir sonuç bulunamadı. Fakat dalış sonrası (özellikle 30-40 mt) tüm bu semptomlar düzeliyor ve yaklaşık bir hafta kadar sabah beş gibi kendiliğinden kalkıyorum. Yorgunluğum kalmıyor ve çok daha canlı oluyorum. Acaba bu kronik yorgunluğum için Hibperbarik Oksjien Tedavisi yardımcı olabilir mi? Teşekkürler,

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fusun Kocaman Ürütük
Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp

Semptomlarinizin dalis sonrasi duzelmesi nedeni ile sanirim hbo yu dusundunuz. Durumunuz ile ilgili olarak belirlenmis bir hastaliginuz yok ise denenebilir.

10 Şubat 2014 17:21