KS
Soru Sahibi
7 Ekim 2021 09:12

Anaokulunda aglayan cocuk

Benim 5 yasinda bir kizim var bu sene anaokuluna basldi ama hergun okulda ben ayrildiktan sonra agladi sinifini degistirdik daha kisa sure orda tuttuk ama olmadi her seferinde annemi ozledim diyip agladi ogretmenler alin diyor bende sorunu cozmek istiyorum seneye 1.sinifa baslayacak ozaman daha kotu olur diye korkuyorum bu durumda ne yapmaliyim?

2 cevap
Cevaplar (2)
Psk. Betül Araz Pir
Psikoloji , Aile Danışmanı

Merhaba, ilk anaokulu, kreş başlangıçlarında çocuklar ebeveynden ayrışma da zorluk yaşayabilir, uyum sorunu yaşayabilir. sınıf değiştirmek ihtiyacı tamamen karşılamayabilir ikinci bir ortam değişikliği yaratılarak çocuk da kaygı oluşturmuş olabilir. Bu süreçte bir uzmandan danışan merkezli oyun terapisi ve filial terapi Size ve çocuğunuza iyi gelicektir. iyi günler dilerim

8 Ekim 2021 14:50
KS
Soru Sahibi

Teşekkür ederim cevabınız için iyi günler

8 Ekim 2021 15:06
Psk. Betül Araz Pir
Psikoloji , Aile Danışmanı

iyi günler dileriz.

9 Ekim 2021 09:59