Bir üniversitede hastanesinde yaptırdığım biyopsi raporu şöyle: klinik ö

 • Bir üniversitede hastanesinde yaptırdığım biyopsi raporu şöyle: Klinik ö****ğumdan beri olan ve son zamanlarda büyüme gösteren vücutta dagınık yerleşimli flexural bölgelerde olan kahverengi hiperpigmente lineer plaklar Patolojik tanı:Lven ile uyumlu bulgular(lineer verrükoz epidermal nevüs);sol bacak,karın,deri punch biyopsi Ne yapmam gerekiyor dağılmaması için? Vücudumun üçte birinde mevcut. Doktorlar bir tedavisi olmadığını söyledi. Dağılmaması için ne yapabilirim?

 • Doktor Cevabı:

  Ilven için tedavi olarak bazı metodlar uygulanabilir. bu amaçla ege üniversitesi veya dokuz eylül üniveristesine gitmeniz ve klinik olarak değerlendirmeniz yapıldıktan sonra size uygun tedavi yöntemi belirlenebilir. geçmiş olsun

  tarihinde cevapladı.
 • Zaman ayırıp cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Benim şikayetim ilvenin dağılması. Bunun sebebi nedir? 21 yıldır herhangi bi yayılma mevcut değildi. Son 2 3 ayda çok fazla yayıldı. Bu normal midir?2 aylık tiroid hormonu kullanmıştım 3 4 ay önce başka bir rahatsızlığımdan dolayı. Bunun bir etkisi olmuş olabilir mi?Yoksa ilven zamanla yayılan bi hastalık mıdır? Bir üniversite hastanesine gidyorum ama yeterli bilgilendirme olmuyor. Bu yüzden rahatsız ettim sizi. Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Lezyonlardaki artışın tiroid hastalığı ve ya bu hastalıkla ilgili kullanmış olduğunuz ilaç olduğunu sanmıyorum. normalde epidermal nevus adelösan döneme kadar gelişir, yayılır sonra sessiz kalır. bazen ilven le birlikte sedef hastalığı aynı lezyon üzerinde olabilir ve yayılma, genişleme olabilir. bir de bu açıdan değerlendirilmenizde fayda var.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x