Bilateral frontal sinüs, bilateral etmoid selüller, bilater maksiller sinüs

 • bilateral frontal sinüs, bilateral etmoid selüller, bilater maksiller sinüs ve bilateral sfenoid sinüs aerasyonları doğaldır. sağ orta konkada konka bülloza izlenmiştir. septum nazi sola divite görünümdedir. bunların ne demek olduğu hakkında bilgi edinmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Doktor Cevabı:

  Sizi muayene eden uzman doktorunuza bunların, sizin için, ne manaya geldiğini sormalısınız. genel anlamda ne manaya geldiği hiç bir şey ifade etmeyecektir. çünkü bahsi geçen ifadeler, burun anatomisine ilişkin bir dizi latince isimlendirmeyi ihtiva eder. düz karşılıklarını herhangi bir tıp sözlüğünde zaten bulabilirsiniz.

  tarihinde cevapladı.
 • Doktorum rapora değilde tomoğrafı sonuçlarına bakarak hiç bişey olmadığını söyledi,bende raporu inceledim araştırdım,araştırmalarıma göre de burunda et olduğunu tahmin ettim sadece.o yüzden uzmanlarada sorup ne olduğunu tespit etmeye çalışıyorum,aşırı derecede baş ağrısı çekiyorum ve burunda tıkanıklık gibi şikayetlerim var.Şikayetim için nöroloji ve beyin cerrahi bölümlerinede çıktım birşey çıkmadı Fakat bu başağrısının bi sebebi olmalı diye düşünüuyorum.Şimdiden teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Baş ağrısının pek çok sebebi olabilir; elinizdeki rapor, muayene bulgularıyla birlikte değerlendirilmeden yorumlanamaz. burun problemleri başağrısı yapabilir de, ama sıklıkla da yanlış olarak suçlanabilir. bu nedenle sizi muayene eden doktorun görüşlerini esas almalı ya da yeni görüş istiyorsanız yenidene muayene olmalısınız. sadece bt raporuyla alacağınız görüş, değer taşımaz. sizi yanlış yönlendirir. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x