Beyin uru ameliyatı oldum.ameliyat sonrası unutkanlık başaladı, untkalık ar

 • Beyin uru ameliyatı oldum.Ameliyat sonrası unutkanlık başaladı, untkalık arada bir olup 5 dk. sürüyor. Ör: Bir bardağı sehpaya bıraktığımda nezaman buraya koyduğumu hatılamıyorun. ben 13 yaşında bir kızım. HYDROCORTİZONE ROUSSE 10 mg adlı bir ilacı unutkalık giderici olarak ömür boyu kullanmam gereke bileceği söylendi. Bu ilaç yurt içinde üretimi olmadığı ve Türkiyede satılması yasak olduğunda kaçak olarak bulmak zorunda kalıyoruz bu ilac eş değer ilaç varmı, ilacın içeriği nedir? neden kul.

 • Doktor Cevabı:

  Ne ameliyatı oldunuz ve aslında kaç yaşındasınız? 13? 27? beyin içinde bir sürü yapı olan bir organ, hipofiz ameliyatı mıydı? belki daha fazla bilgi verirseniz, katkım olabilir.

  tarihinde cevapladı.
 • merhaba hocam; ben 13 yaşındayım hipofiz bezinde 1.5cm olan tümör nedeiyle ameliyat oldum hormon dengesizliği ve hafıza kaybı nedeniyle HYDROCORTİZONE ROUSSE 10 mg adlı bir ilacı giderici uzunca bir süre kullanmam gereke bileceği söylendi. Bu ilaç yurt içinde üretimi olmadığı ve Türkiyede satılması yasak olduğunda kaçak olarak bulmak zorunda kalıyoruz bu ilac eş değer ilaç varmı, ilacın içeriği nedir? ne amaçla kullanılır?

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba hidrokortizon türkiye de bildiğim kadarıyla var fakat bahsettiğiniz türü belki farklı bir özellik içeriyordur. bu nedenle hekiminize danışmadan değiştirmemeniz gerekir. bu konu endokrin uzmanlarının konusu, her ne kadar organ beyinde de olsa!! ilacın türkiyede satışı yasak değildir.. ruhsatı yoktur. ankara&#39da eczacılar birliğine müracaat ederseniz size yardımcı olabilirler. türkiyede bulunmayan ve hasta için mutlaka kullanımı gerekli ilaçların hastaya özel getirilmesi ile ilgili bir mevzuat var. biraz bürokrasi ve koşturmayla ilaca daha rahat ulaşabilirsiniz. unutkanlık meselesine gelince, ameliyat sırasında beyinde zedelenme oldu mu? girişim burundan mı yapıldı? bazen küçük epilepsi nöbetleri olabiliyor. bu açıdan bir nöroloji uzmanına danışabilirsiniz.. ya da ciddi ameliyatlardan sonra insanlar depresyona da girerler. belirtisi durgunluk şeklinde çıkabilir. tabii bunun da tedavisi vardır. internet kullanıcısı olduğuna göre eczacılar birliği web sitesine gir... geçmiş olsun

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x