Beyim 40 yaşında göğüs altı ve sırt bölgesinde kaşıntılı kızarıklıklar ve b

 • beyim 40 yaşında göğüs altı ve sırt bölgesinde kaşıntılı kızarıklıklar ve bazılarının üzerini kaşınmadan dolayı koyu kırmızıya çalan yarı kabuklu bir görünümü var eşim aynı zamanda yüksek tansiyon hastasıdır.işyeri dr.zona şüphesiyle cildiyeye yönlendirmiş.bu hstlıkla ilgili bilgilendirir misiniz?

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba nafize hanım zona sinir uçu iltihabı yapan bir tür virüs kaynaklı deri hastalığıdır. cildiye muayenesinin sonucu ne oldu ?

  tarihinde cevapladı.
 • daha önceki soruma bağlantılı olarak eşime zona teşhisi kondu valtrex1000mg-benexol-b12-fito krem-tedavisi aldı ilaçları bitti geçen sadece kaşıntısı ağrı ve bölgedeki kızarıklıklar halen duruyor.bundan sora yapılması gerekli birşey varmı?eşimi nasıl bir süreç bekliyor.teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba nafize hanım geçmiş olsun. eşinize etkili bir tedavi uygulanmış. kızarıklıklar 2-3 hafta içersinde düzelecek. yalnız kaşıntı ve ağrılar sinir ucu iltihabına bağlı oluştuğundan en son olarak iyileşirler. êğer uyku bozukluğu yapacak kadar olurlarsa bir nöroloji doktoruna başvurup ilaç tedavisi alması gerekebilir eşinizin. saygılarımla

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x