Benim problemim özellikle sabahları boğaz ağrıları, midemden acı su gelmesi

  • Benim problemim özellikle sabahları boğaz ağrıları, midemden acı su gelmesi. Bazen burnuma değişik bir koku gelmesi.Burun tıkanıklığı,geniz akıntısı,gıcık öksürüğü,sağ boynumda ağrısız bezeler.Yemek yerken takılma,özellikle yemek yeyince öksürük başlaması.Ağzımda bazen değişik bir tat oluyor ve dilimde beyaz pas oluyor.Dişlerimde ağrıyor bazen.Bir dişimde apse var.1 dişim çürüyor gibi ve 20likler çıkıyor.Benim bu problemlerim nedendir? Özellikle özofagus kanserinden korkuyorum.Kilo kaybı yok.

  • Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler.Benim ablam KBB doktoru.Dün hem ablama hem başka bir arkadaşına boynumu ellettim ve bundan birşey olmaz dediler.Çoğu insanda oluyor bunlar dediler.Kötü birşey olsa 2 ay önce farketmişsin sen bunu, 2 ayda çok büyürdü diyede eklediler. Ama hala dışardan bakınca belli olmuyor.Elimin altından kayar tarzda ve elastik yapıda.Ben en çok metastatik büyümeden korktum ama oda hem sabit hemde sert oluyormuş.Ablamlarda ondan birşey olmaz dedi.Sizce de doğru mu bu?

  • Doktor Cevabı:

    Karaı siz vereceksiniz. o bölgenin bt si, tm testleri, kan testleri ve klinik gidiş önemli ama yavaş seyreden tm oler olabileceği göz önünde bulundurulmalı bazen tanı için bezeden biyopsiler alınıyor.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x