Ben inanılmaz derecede gök gürültüsü ve şimşekten korkuyorum..şimdi hamiley

 • ben inanılmaz derecede gök gürültüsü ve şimşekten korkuyorum..şimdi hamileyim.yıllardır aşamadım bu duyguyu..olunca kendimi şimşek görmeyen bol ışıklı kapalı bi yere kapatıyorum ve kulağıma müzik takıyorum sesi duymamak için..o olduğu zaman ne olursa olsun dışarı çıkmıyorum..nasıl atlatcam?

 • Doktor Cevabı:

  Zeynep hanım gök gürültüsü duyduğunuzda ne olacağından korkuyorsunuz bu çok önemli. ve başka durumlarda da aynı korkuyu yaşıyor musunuz? hamilelikde daha hassaslaşıldığından daha duyarlı olmanız söz konusu bunu da unutmamak da fayda var.

  tarihinde cevapladı.
 • duygu hanım ilginiz için çok teşekkürler.hamilelikte hassaslaşmadım aynı şekilde korkum devam ediyo. gök gürültüsünün sesinden çok korkuyorum beni çok rahatsız ediyo...doğa üstü bi olay sonuçta,hani depreme evinizi daha sağlamlaştırıp bi şekilde engel olabilirsiniz ama bu gökten gelen bişey ya.engelennemez diye bi psikolojik sorunum var..,yani şimşek çaktığında üstüme düşecek gibi hissediyorum..dışarı kesinlikle çıkmıyorum..canım kenarından bile geçmiyorum. kendimi bildim bileli böyleyim.geceleri yastık yorganın altına saklanıyorum.kulak tıkacı yada müzik kullanıyorum..çok çaresiz bi durum..hava durumlarını hep takip ediyorum..uzakta şimşek çaksa yada gök gürültüsünü azcık duysam etkilenmiyorum. ne zamanki yaklaşsa başka bi boyuta geçiyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Zeynep hanım, anlattığınıza göre gök gürültüsü sizin yaşam kalitenizi oldukça azaltan bir durum haline gelmiş. bu konuyla ilgili bir uzmanla yüz yüze yapacağınız görüşmenin daha yararlı olacağı kanaatindeyim. i̇yi günler dilerim!

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x