Ben 28 haftalık gebeyim. 2 haftadır gebelikte rastlanan kaşıntılar beni de

  • Ben 28 haftalık gebeyim. 2 haftadır gebelikte rastlanan kaşıntılar beni de yakaladı. Önce kollarda , bacaklarda idi ,vücuduma yayılıyor. Doktarum dermatop merhem uyguladı yeterli olmadı. Şimdi Advantan M losyonu 4 gündür kullanıyorum. Öyle hızlı yeni kaşıntı noktaları çıkıyor ki işe yaradı mı karar veremiyorum. Bazı yazılar doğumla geçer diyor. Bu çıldırtan hisse onca hafta nasıl dayanabilirim bilmiyorum. Kaşıntı hissini yok edecek etkin bir çözüm varmı? Doğumla mı geçecek?

  • Doktorum sadece bu bahsettiğim losyonu önerdi.Fakat fazla kullanamayacağım bu losyonu. steroid içerikli. Ben en azından bu kaşıntıları katlanılabilir kılacak bir öneri bekliyorum. Doğuma kadar sürecekse eğer 12 haftam var ,ve zor bir süreç olacak

  • Doktorum hiçbir tahlil ya da başka bir test yöntemi uygulaması yaptırmadı. Ne alerji, nede karaciğer fonk. testleri. Alerjik bir bünyem yok. Deterjanımı,şampuanımı,kremimi değiştirmedim. farklı ya da hazır bir gıda almadım.Direk hamilelik kaşıntısı olarak değerlendirilerek kremler başlandı. Şu anda 5 gün dolduğundan advantanı da kestim. hala kaşınyorum ve yenileri çikmaya devam ediyor.23.07.07.de yapılan testlerimde tek normal olmayan LDH: 205 (240-480), 3,49 (4,08-8,16) idi.

  • Doktor Cevabı:

    Karaciğer testleri yapılması zorunlu yaptırın normal olmayan demişşiniz ama düşüklüğü kasdediyorsanız önemli değil

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x