Ben 25 yaşında ve bekarım. büyük idarırımı yaptığım sırada akıntımın olması

 • Ben 25 yaşında ve bekarım. Büyük idarırımı yaptığım sırada akıntımın olması sebebi ile doktora gittim. Doktor solda ileri sağda az varikosel olduğunu söyledi. Artı 11 yaşında geçirdiğim kabakulakta 2 yumurtalığımda şiştiği için gelişimleri yavaşlamış. Sperm sayımı yaptırdım. Canlı yada cansız herhangi bir sperme rastlanmadı. Doktor bey; bu sonuçlar sonucunda şikayetim olmadığı için varikosel ameliyatı olmama gerek olmadığını belirtti. İleriye yönelik hiç mi umut yok? Ne yapabilirim? Teşekkürler

 • Doktor Cevabı:

  Yumurtalıklarınızdan biyopsi ( parça alınarak ) yapılacak tahlilde sperm varfsa tüp bebek şansınız olabilir.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Ben şuan bekar ve 25 yaşındayım artı evlenmeyi 3-4 sene sonra ancak düşünüyorum. Ben şimdiden parça aldırıp sperm varsa dondurma yoluna mı gitmeliyim yoksa 3-4 sene sonra bu yola başvurabilir miyim? Zaman ilerledikçe varikoseliminde etkisi ile bu ihtimal ortadan kalkar mı? Birde parça aldırma sonucu ilerde benim cinsel hayatımda bir sorun ortaya çıkar mı? Yardımcı olduğunuz ve zaman ayırdığınız için tekrar çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

 • Doktor Cevabı:

  Parça aldırıp dondurma konusunda daha doğru bir uygulama için bir tüp bebek merkezine başvurmanız ve onların önerileri doğrultusunda hareket etmeniz doğru olur. parça aşdırma cinsel yaşamınızı etkilemez.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x