Ben 14 yaşındayım 1.66 boyundayım kilom çok fazla 85 üstü ve bundan çok rah

 • Ben 14 yaşındayım 1.66 boyundayım kilom çok fazla 85 üstü ve bundan çok rahatsızım hemen kilo vermek istiyorum kilolu olmam beni psikolojik yinde çok etkiliyo ne yapmam gerek diyet yapıorum ama 2 gün sonra sıkılıp bırakıyorum bana yardımcı olur musunuz?

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba ezgi, yaşın daha çok küçük olduğu için açıkcası diyetisyene ve bir psikoloğa gitmeden kilo vermen mümkün değil. erken ergenlik denilen dönemdesin şu anda. yani 17 yaşına kadar geçireceğin süreç senin ilerideki vücut şeklini belirleyecek. bu yüzden kaynağını bilmediğin ve bir uzmana sormadan herhangibir zayıflama ilacı ya da diyeti ya da şeklini denemeni tavsiye etmem. benim önerim diyetisyen ve psikoloğa beraber giderek, beslenme davranış değişikliği tedavisi görmen ve diyetleri sıkılmadan yapmayı başarabilmen olur. tabi bu sırada ebeveynlerinin de seninle olmasında yarar var.

  tarihinde cevapladı.
 • Ama maddi durum kısıtlı anneme bunu söylesem tamam diyip beni hep oyalıcak

 • Doktor Cevabı:

  Maddi durumuna uygun bir yer hastane, tıp merkezi, muayehane, yad a güzellik merkezi bulabilirsin. sabit bir ücretlendirme yoktur genelde 50 tl den 500 tl ye kadar muayene ücreti alan diyetisyenler var. durumunu gerçekten değiştirmek istiyorsan biraz araştırma yapmalı ve çaba harcamalısın. sonuçta yaptığımız işte bedava değil ve devlet tarafından desteklenmiyor.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x