Bebeğimde yüksek ateş sonrası vücutta oluşan döküntüler.

  • İyi günler hocam, Benim bebeğim 7 ay 2 günlük. Cuma gününden beri bebeğimde yüksek ateş oldu, cuma-cumartesi ve pazar olmak üzere 3 gün sürdü ve ateşle beraber huzursuzluk ve sürekli ağlama durumu baş gösterdi. Ateş yükseldikçe Calpol vererek ateşi düşürdük. Pazartesi günü ateşi normal seviyede kaldı ancak huzursuzluğu devam etti. Bugün ise yüzünde ve vücudunda kızarıklıklar tespit ettik. Çocuk doktorumuz uygun olmadığı için aile hekimine başvurduk. Kendisi çocuğun ağzının içinde ve boğazında da kızarıklıklar olduğunu ve enfeksiyon kaptığını söyledi. Ateş düşürücü olarak Calpol, enfeksiyon için de Largopen 125 mg. verdi. Ayrıca yüzünde bulunan sivilceler için de Fucicort krem verdi. Largopen'in prospektüsünü okuduğumda içinde penisilin türevi bir madde olduğu ve penisilin alerjisi olan kişilerde kullanılmaması gerektiği yazıyor. Acaba bebeğime bu ilacı vermem uygun mudur? Bu yaşadığımız süreç diş çıkarma döneminde normal midir? İlaç vermeden iyileşmesinin yolu var mıdır? Teşekkürler

  • Doktor Cevabı:

    Bu yaş grubunda ateş düşüp döküntü çıkarsa 6.hastalık olabileceği akılda tutulmalıdır.doktorunuzla temas edin.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x