Aysun hanım merabalar ben pko hastasıyım 3,5 senelik evliyim şu anda doğ.ko

 • aysun hanım merabalar ben pko hastasıyım 3,5 senelik evliyim şu anda doğ.kont.olarak belara kullanıyorum geçen ay ilaç kullandığım halde regl olmadım ama ilaca devam ettim 2.ilacı bitirdim bugün 5.gün hala regl olamadım bu seferde olmazsam 2 aydır ilaç kulandığım halde regl olmamış oluorum ne yapmam gerekio sizce bu arada kortizon ilaç da kullanıorum her gün 30 mg ilginiz için teşekkür ederim...

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba! çok geçmiş olsun.doğum kontrol hapları , normal yumurtalık fonksiyonlu kadınlarda bile , kanama miktarını ileri derecede azaltır., kanamanızın olmaması veya sürüntü tarzında olup geçmesi normal bir durumdur.tedaviniz gayet iyi düzenlenmiş.3.5 yıllıık evli olduğunuza göre gebelik planları yakındır. pco nun en güzel tedavisi gebeliktir. doktorunuzla biran önce bu konuda görüşmenizi öneririm. i̇yi günler.

  tarihinde cevapladı.
 • Yanıtınız için teşekkür ederim evet gebelik planları yakın ama ben kortizon kullanıyorum bu konu hakkında da sizden bilgi alabilir miyim gebe kalmak için kortizon kaç mg a kadar problrm yaratmaz bir de ben doğ.kontrol ilacı kullandığım halde 2 ay üst üste regl olmadığım için sizce ilaca devam mı etmeliyim yoksa farlutal kullanıp daha sonrasında mı ilaca devam etmeliyim?

 • Doktor Cevabı:

  Tekrar merhaba! doktorunuzun gebelik isteğinizi öğrenince uygun plan yapacaktır. çok genel olarak adetinizin ilk gününe 1 dersek (farlutalle kanama sağlıyabilirsiniz)16. gün progestan 100 adlı ilaçtan kullanmaya başlayıp 10 gün süreyle kullanıp bırakın. bu tedavi hem adetlerinizi düzenler hem de gebelik şansınzı azaltmaz. kortizonu gebelik gerçekleşene kadar 0.5 mgr dekort şeklinde kullanabilirsiniz. i̇yi günler.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x