Ayşegül hanım merhaba. yaklaşık 1.5 yıl önce panik atak

 • Ayşegül Hanım merhaba. Yaklaşık 1.5 yıl önce panik atak rahatsızlığımın oldğunu tesadüfen öğrendim ve inanmıyacaksınız ama bunu kendi kendime yendim çok iyiym şimdi eskiki gibi tedirginlik stres ve uyku bozukluğu gibi problemlerim yok ama son günlerde kafam çok dalıyor bir şeyleri hep unutmuşum hissi yaşıyorum kafamda sürekli bi problem varmış hissi var. Ve huzursuz olabilmek için bahaneler arıyorum. Halen panik atak devammmı ediyor bilmiyorum. Yardımızın için teşekküler.

 • Doktor Cevabı:

  Sinan bey, panik bozukluğu zaman içerisinde, özellikle tam bir tedavi uygulanmadıysa belirtileriyle tamamen ya da kısmen yineleyebilen bir rahatsızlıktır. şu anki sıkıntılarınız eski rahatsızlığınızla ilişkili olmayabilir, ya da basit bir relaps (yineleme) olabilir. yakınmalarınız yaşadığınız bir zorlukla bağıntılıysa, kendinize biraz zaman tanıyın. ancak yakınmalarınız sürecek olursa bir psikiyatrdan yardım almalısınız.

  tarihinde cevapladı.
 • Ayşegül hanım nazik yaklaşımınız ve yakın ilginiz için çok teşekkür ederim. Şimdiye kadar hiç ilaç kullanamdım ama çok mecbur kalamzzsam kullanmakda istemiyorum. Sizden ricam bana nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz ? Nasıl bir düşünce yapısına sahip olmalıyım kendi kendime telkinlerde bulunurken nasıl bir yol izlemeliyim. Telefonunuzun ne zaman müsait olabileceğinizi bilmiyorum uygun bir zamanda birebir görüşmek isterim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Doktor Cevabı:

  İlaç kullanmak istemediğiniz bir durumda mutlaka yüzyüze sık görüşmelerle yürütülecek bir psikoterapi süreci gerekir. bu sürecin de mutlaka bir psikoterapist ile yüzyüze yürütülmesi ve uzun süre devam ettirilmesi gerekir. keşke nasihatler ve öneriler işe yarasaydı ve buradan halledebilseydik, ama ne yazık ki sorununuzun bu kadar kısa sürede bir çözümü yok. önerim bir profesyonel yardım almanızdır. sağlıklı, huzurlu, mutlu günler dilerim.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x