Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Astaksantin

 • Merhabalar doktor hanım bir arkadaşım isminizi vererek astaksantin olan gıda takviyesini önerdiğinizi belirtti.Dogrumudur güvenle kullanabilirmiyiz.Tsk ederim

 • Doktor Cevabı:

  Merhabalar; antaxantin hakkında yapılmış çalışmalar antioksidan olarak güçlü etkileri olduğunu gösteriyor. bu nedenle performans düşüklüğü, kas eklem problemleri, yorgunluklar merkezi sınır sistemi zarfıyla giden haller gibi durumlarda işe yaradığına dair yayınlar var. diğer besin destekleri gibi gıdalarla alınmadığı takdirde takviye olarak kullanılabilir. ancak alerjileriniz varsa tansiyon, astım, mide ilacı veya antibiyotik kullanıyorsanız bunlarin antaksantin ile etkileşimleri olabilir. kullanım sırasında uyuşukluk veya baş dönmesi görülebiliyor. bunlar dışında pek ciddi bir yan etkisi olmadığı için alınması mahsurlu değil. yukarıda sayılanlar gibi şikayetleriniz varsa ve çözüm bulamadıysanız denemeniz yararlı olabilir. ben hekim olarak hastalarımi kinezyolojik metotla muayene edip degerlendirerek gerekli gorduklerime oneriyorum, bu doğru. ama size uzaktan kullanın ya da kullanmayın demem yanlış olur. sağlıklı günler dilerim..

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Astaksantin ve sperm dna hasarı

  Hocam iyi günler.astaksantin maddesinin antioksidan olarak e ve ce vitamininden onlarca kat daha etkili olduğu iddia ediliyor.böyleyse sperm dna hasarı tedavisinde kullanılabilir mi?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hakkı Perk

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Astaksantin

  Bilinen antioksidanlardan fazlaca etkili olduğu belirtilen astaksantin maddesi içeren takviyeler sperm dna hasarı tedavisinde kullanılabilir mi?

  Doktor Cevabı:

  Dr. Selçuk Sarıkaya

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Omega 3 - antioksidan

  Merhaba ben omega 3 kullanmaya karar verdim. bu kararı verme nedenim vücuduma nerdeyse omega 3 veren besinlerin hiç girmemesi yada çok az girmesi. carlson markası omega 3 almaya karar verdim(tablet olanı) bu marka ile ilgili olumlu veya olumsuz ne düşünürsünüz? ve sizce bu tabletten günde ka...

  Doktor Cevabı:

  Dyt. Tuğçe Sert

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör
.
x